اسکان اضطراری و تهیه آب اشامیدنی اولویت اصلی برای زلزله زدگان هرمزگان

تهران - ایرنا - سخنگوی اورژانس کشور درباره مصدومان زلزله با بیان این که اسکان اضطراری و تهیه آب آشامیدنی اولویت اصلی برای زلزله زدگان هرمزگان است، گفت: در این زلزله تا کنون ۸۴ نفر مصدوم و ۵ فوت شدند.

محمد خالدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین خبر از مصدومان زلزله واقع در هرمزگان حوالی بندر خمیر گفت زلزله تاکنون ۸۹ مصدوم به جا گذاشته که بیشتر آنها بصورت سرپایی درمان شدند و هم اکنون ۱۵ نفر نیز بستری شدند.

وی در خصوص فوتی های زلزله صبح امروز هرمزگان گفت: تا کنون  ۵ نفردر حادثه فوت کردند که ۳ نفر از آنها در محل حادثه و ۲ نفر نیز در بیمارستان فوت کردند. در میان  فوت شدگان ۲ نفر خانم و ۳ نفر آقا بودند.

خالدی با بیان این که اولویت اصلی زلزله زدگان اسکان اضطراری است، گفت: با توجه به گرم بودن هوا گرما زدگی مشکل اصلی زلزله زدگان است؛ همچنین تامین آب آشامیدنی و  نظارت‌های بهداشتی در دستور کار اورژانس است.

اسکان اضطراری و تهیه آب اشامیدنی اولویت اصلی برای زلزله زدگان هرمزگان

وقوع زلزله‌های شدید ۶.۱ و ۶.۳ ریشتری بامداد امروز در هرمزگان به همراه ده‌ها پس لرزه در روستاهای بندرخمیر علاوه بر خسارت به واحدهای مسکونی برجای گذاشته است، در پی این حادثه معاون اول رئیس جمهور به استاندار دستور داد تمام امکانات را برای کمک به زلزله زدگان بکارگیرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha