۹ تیر ۱۴۰۱، ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 84807081
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت های اوقات فراغت کانون های مساجد کردستان آغاز شد

سنندج- ایرنا- طرح ملی تابستانه فهما در قالب فعالیت های اوقات فراغت در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان آغاز شد و علاقه‌مندان تا پایان تیر سال جاری می‌توانند برای شرکت در کلاس‌ها از طریق سامانه بچه‌های مسجد اقدام به ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا،   مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان روز پنجشنبه در بازدید از پایگاه اوقات فراغت کانون مسجد خیبر بهاران سنندج همزمان با آغاز این فعالیت ها اظهار داشت: فعالیت‌های مختلفی در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌های مسجد با شعار «مسجد، شور بندگی، نشاط زندگی» طراحی شده است که هرکدام از این برنامه‌ها با هدف تحقق جذب کودکان و نوجوانان به مساجد، ترویج معارف اسلامی، مهارت‌آموزی و نشاط بخشی در تابستان ۱۴۰۱ در سطح کانون‌های مساجد اجرایی می‌شود.

 کامل گلباغی با بیان اینکه طرح غنی‌سازی اوقات فراغت در قالب رواق‌های ۱۲ گانه در سامانه بچه‌های مسجد برگزار می‌شود، افزود: ایجاد بستر مناسب برای نزدیک شدن و انس گرفتن جوانان و نوجوانان با رشته‌های فرهنگی و هنری یکی از مهمترین اهداف پیش بینی شده در طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.
 
وی  بر جذب دانش آموزان در کلاس های فرهنگی هنری کانون های مساجد تاکید و اضافه کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از اعضای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد را دانش‌آموزان تشکیل می دهند، هم‌افزایی با مدارس و مراکز علمی پیرامون کانون‌ها امری ضروری است.
  
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان اضافه کرد: طرح غنی‌سازی اوقات فراغت از اوایل تیر تا پایان شهریور ماه به میزبانی کانون‌های مساجد برگزار می شود و شرکت‌کنندگان در این طرح ملی به صورت متمرکز زیر پوشش بیمه خواهند بود.
 
گلباغی با بیان اینکه علاقه‌مندان تا پایان تیرماه می‌توانند برای شرکت در کلاس‌ها از طریق سامانه بچه‌های مسجد و ذیل رواق دانش اقدام کنند، یادآور شد: وجود حدود  ۶۰۰ کانون فرهنگی و هنری در مساجد استان ظرفیت قابل توجهی برای غنی سازی اوقات فراغت  دانش آموزان است.

سه هزار مکان مذهبی در کردستان وجود دارد که تنها در ۶۱۲ مکان آن، کتابخانه و کانون مساجد مجوز فعالیت دریافت کرده‌اند از این تعداد، ۴۳۳ کانون در روستاهای استان واقع شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha