دانشجویان قبل از دفاع پایان‌نامه می‌توانند در پارک علم و فناوری مستقر شوند

تهران-ایرنا- رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اعلام کرد: دانشجویان قبل از دفاع از پایان‌نامه و رساله می‌توانند دستاوردهای خود را به سمت فناوری سوق دهند و در قالب هسته‌های نوآور از حمایت‌های پارک بهره‌مند شوند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، علی اسدی در نشست مشترک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و گروه سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر از اعمال تغییرات ساختاری در دانشگاه تهران جهت ایجاد ارتباط ارگانیک میان آموزش، پژوهش و فناوری خبر داد و گفت: در گذشته، ارتباط ارگانیک میان آموزش و پژوهش وجود داشت اما اکنون بر اساس فعالیت‌ها و حمایت‌های متنوعی که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: دانشجویان به محض دفاع از پایان‌نامه و رساله و قبل از دفاع می‌توانند دستاوردهای خود را به سمت فناوری سوق دهند و در قالب هسته‌های نوآور و سپس شرکت‌های دانش‌بنیان از طریق پارک علم و فناوری هدایت شوند.

رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از این پارک به عنوان بزرگ ترین پارک دانشگاهی کشور نام برد و یادآور شد: با بهره‌مندی از ظرفیت‌های پارک علم و فناوری برای توسعه فعالیت‌های دانش‌بنیان، می‌توان پیاده‌سازی تحقیقات علمی را در مسیری هدایت کرد که فعالیت‌های انجام‌شده در دانشگاه صرفاً در کتابخانه‌ها باقی نمانند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به قدمت طرح توسعه دانشگاه تهران گفت: در راستای موضوع شهر دانش، در طول سالیان نزدیک به ۲۰۰ واحد از میدان انقلاب تا پارک لاله توسط دانشگاه تهران خریداری شده است که بخشی از آنها بر اساس دستور رییس دانشگاه برای توسعه واحدهای فناور و استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان مورد بهره‌برداری قرار می گیرند.

اسدی با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان و بیش از ۵۰۰ هسته فناور و نوآور در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر هستند، تصریح کرد: در حال بسترسازی برای تحقق استقرار ۲۰۰۰ واحد فناور در این دانشگاه هستیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha