حکم ۹۷۰ پرونده اختلاف کارگری و کارفرمایی امسال در لرستان صادر شد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: یکهزار و یک شکایت کارگری و کارفرمایی در استان سه ماهه امسال واصل شده که ۷۵۰ دادخواست در هیات تشخیص و ۲۲۰ دادخواست در هیات حل اختلاف رسیدگی و منجر به صدور رای شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار ور فاه اجتماعی لرستان، علی جهانی روز چهارشنبه در جلسه هم اندیشی با اعضای مراجع حل اختلاف اظهار کرد: حوزه روابط کار به لحاظ ارتباط مستقیم با ارباب رجوع و آرای صادره به عنوان حق الناس بسیار مهم و حساس است.

وی تصریح کرد: یکی از اساسی ترین وظایف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه کار، تنظیم روابط کارگری و کارفرمایی و نظارت بر اجرای صحیح قانون کار می باشد که اجرای این وظیفه خطیر و مهم بر عهده کارشناسان روابط کار است.

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان همچنین گفت: طی سه ماهه امسال میانگین زمان رسیدگی به شکایات کارگری استان نسبت به سال گذشته به ۴۰ روز کاهش یافته و با احتساب پرونده های سال قبل حدود ۸۰درصد منجر به صدور رای قانونی شده است.

جهانی آراسازی در مراجع رسیدگی به شکایات کارگری و کارفرمایی استان را ۳۶ درصد عنوان کرد و افزود: مهمترین علت کاهش زمان رسیدگی به شکایات کارگری استان در سالجاری در پی اصلاح فرآیندها، تجهیزات و همچنین افزایش نیروهای رسیدگی کننده صورت گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha