دختران در نظام جمهوری اسلامی جایگاه ویژه دارند

تهران - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: زنان و دختران در جمهوری اسلامی با توجه به آموزه‌های دین اسلام جایگاه ویژه دارند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، علیرضا کریمیان روز سه‌شنبه در همایش «دختران ایران قوی» افزود: انقلاب اسلامی در سال ۵۷ با عنایت به آموزه‌های دین اسلام به پیروزی رسید و مردم نقش اساسی در پیروزی انقلاب داشتند.

وی ادامه داد: دانش‌آموزان در زمان پیروزی انقلاب متولد نشده بودند اما از خاطرات پدر و مادرها و گزارش‌های تلویزیون استقبال گسترده مردمی برای پیروزی انقلاب را دیده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی با نقش اساسی مردم به پیروزی رسید و در هر پیروزی شاهد نقش‌آفرینی زنان در کنار مردان بودیم؛ زنان همواره در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، علمی و ورزشی همچنین شرایط متفاوت مانند انتخابات، جنگ تحمیلی و راهپیمایی‌ها نقش‌آفرینی کردند.

کریمیان اضافه کرد: امروز بعد از ۴۳ سال تکیه‌گاه اصلی نظام بر مردم است، مردم شامل زنان و مردان می‌شود و فاصله‌ای میان زنان و مردان وجود ندارد.

وی با تاکید براینکه اساس نظام جمهوری اسلامی مبتنی برآموزه‌های دین اسلام است، افزود: دین اسلام از لحظه ظهور جایگاه ویژه‌ای برای زن قائل شده است، نمونه این موضوع، پیامبر است که همواره به دختر خود توجه و محبت می‌کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد: زمانی که مردم از  داشتن دختر شرم می‌کردند اما پیامبر به زن و دختر جایگاه رفیع و با ارزشی را اعطا کرد که پس از ایشان هم اهل بیت با همین نگاه ویژه و خاص به جایگاه زن و دختر توجه کردند.

کریمیان با بیان اینکه جایگاه زن پس از ظهور اسلام خاص می‌شود، گفت: اکنون در جامعه و جهان امروز با یک فرهنگ مبتذل غربی در جریان هستیم، نگاه فرهنگ مبتذل به زن مانند یک کارگاه است اما اسلام جایگاه زن را مقدس می‌داند و در همه عرصه‌های سیاسی، ورزشی، فرهنگی شاهد یک حضور گسترده از زنان هستیم.

وی افزود: دشمن برای برای این جامعه خواب دیده است و اکنون مورد طمع دشمن هستیم. دشمنان اسلام درصدد هستند که فرهنگ مبتذل خود را در بین جوانان ترویج دهند بنابراین باید در برابر این هجمه‌ها مراقبت کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار داشت: دشمن سربلندی ما و کشور را نمی‌خواهد و دیدن سربلندی ما برای آنها سخت است. ریشه تفاوت برخورد جوامع با زنان در فرهنگ جاهلیت و فرهنگ مقدس اسلام است.

کریمیان گفت: دختران ما صاحب استعدادهای ارزشمند هستند، این استعدادها باید شناسایی و شکوفا شود و برای این اقدام اهتمام ویژه آموزش وپرورش و خانواده‌ها را می طلبد تا دانش آموزان امروز و مدیران آینده در مسیر تمدن اسلامی بدرخشند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha