ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

تهران- ایرنا- همزمان با واکسیناسیون و ایمنی نسبی جامعه و بازگشت رونق به کسب‌وکارها؛ شاهد جابه‌جایی رکوردهای مختلفی در تمامی عرصه‌ها هستیم. حوزه موسیقی نیز در تیرماه رکودهای متنوعی حتی نسبت به پیش از کرونا با اجرای ۱۵۵ کنسرت در ۳۰ شهر؛ ۱۶ استان در کنار تهران با حضور ۶۲ هنرمند و گروه ثبت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرنا، هم‌زمان با روی کار آمدن دولت سیزدهم شاهد تسریع روند واکسیناسیون و گام برداشتن جامعه به سمت ایمنی نسبی بودیم. ثمره این مهم بازگشت آرام‌آرام فعالیت‌های مختلف جامعه در تمامی حوزه‌ها از جمله حوزه فرهنگ و هنر بر مدار آرامش و استمرار بود.

برگزاری سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر در زمستان ۱۴۰۰ سرآغازی بر بازگشایی و میزبانی سالن‌های کنسرت موسیقی در اسفند سال گذشته و همچنین رونق‌بخشی کنسرت‌های موسیقایی در آغاز قرن جدید و فروردین ۱۴۱۰ خورشیدی بود. رخدادی که پیامد آن موجی از شور و نشاط را میان علاقه‌مندان و مخاطبان آثار موسیقایی و امید به رونق گیری اقتصاد این هنر با خود به‌همراه داشت.

سرعت این رونق تا جایی پیش رفت که تنها طی ۲۰ روز انتهایی اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ و بعد از پشت سر گذاشتن نیمه دوم ماه مبارک رمضان شاهد ۶۰ اجرا در هفت شهر کشور بودیم.

اما این رونق در نخستین ماه تابستان با اجرای ۱۵۵ کنسرت در ۳۰ شهر از ۱۶ استان کشور در کنار تهران تا اوایل مردادماه به اوج خواهد رسید.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

۱۵ کنسرت سنتی، کلاسیک و تلفیقی تهران از ۱۱ گروه و هنرمند موسیقی

یکی از مهمترین خروجی‌های دیدار صمیمانه هنرمندان با رئیس جمهور دولت مردمی سیزدهم در رمضان امسال تاکید بر موسیقی اصیل، ردیفی-دستگاهی(سنتی) و مقامی کشورمان بود. در همین زمینه محمد الهیاری‌فومنی سرپرست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از در گفت‌وگو با ایرنا از توجه هر چه بیشتر این دفتر به این گونه‌های موسیقایی در کشور و تلاش برای حمایت و تشویق هنرمندان به برگزاری این دست از آثار موسیقایی خبر داده بود.

از تاریخ ۸ تیر ماه تا پایان نخستین ماه تابستان ۱۴۰۱ خورشیدی؛ ۱۵ کنسرت موسیقی در گونه‌های کلاسیک و ارکسترال؛ تلفیقی و ردیفی-دستگاهی(سنتی) از ۱۱ هنرمند و گروه موسیقی به صحنه می‌روند

به این ترتیب از تاریخ ۸ تیر ماه تا پایان نخستین ماه تابستان ۱۴۰۱ خورشیدی؛ ۱۵ کنسرت موسیقی در گونه‌های کلاسیک و ارکسترال؛ تلفیقی و ردیفی-دستگاهی(سنتی) از ۱۱ هنرمند و گروه موسیقی به صحنه می‌روند.

بر این اساس کنسرت‌های؛ «گروه راما» (۱۳ و ۱۴ تیر - تالار رودکی)؛ کنسرت «ارکستر هیژان» (۱۴ تیر - تالار وحدت)؛ کنسرت «سه‌نوازی حریر شریعت‌زاده» (۱۷ تیر - فرهنگسرای نیاوران)؛ کنسرت «گروه سازهای ایرانی بنیاد رودکی» (۱۷ تیر - تالار رودکی)؛ کنسرت ناصر وحدتی (۱۹ تیر - تالار وحدت)؛ کنسرت «ارکستر ملی ایران» به رهبری نصیر حیدریان (۲۳ و ۲۴ تیر - تالار وحدت)؛ کنسرت گروه «سه جار» به سرپرستی هژیر مهرافروز (۲۶ و ۲۷ تیر - تالار وحدت)؛ کنسرت «از نوای قریحه تا کالیوه»، ویژه بانوان (۳۰ تیر - تالار وحدت)؛  کنسرت «ارکستر آلنام» به سرپرستی ودود موذن (۳ مرداد - تالار وحدت) و کنسرت داوود آزاد (۵ مرداد - تالار وحدت) به استقبال مخاطبان خواهند رفت.

تالار وحدت همچنین در تیر ماه از دو کنسرت متفاوت گروه پالت (۱۱ و ۱۲ تیر) و کنسرت گروه نوشه (ویژه بانوان ۲۴ تیر) میزبانی می‌کند.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

برج میلاد میزان ۸ کنسرت؛ از مسعود صادقلو تا رضا یزدانی

مرکز همایش‌های برج میلاد که همواره یکی از سالن‌های بنام در حوزه برگزاری کنسرت‌های موسیقی در پایتخت به شمار می‌رود و اغلب با تقویم فشرده در فصل کنسرت‌ها مواجه است؛ در تیر ماه و روزهای نخست مرداد ماه ۱۴۰۱ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این بازه زمانی میزبان ۸ کنسرت است.

تقویم ماه نخست تابستان ۱۴۰۱ در حوزه میزبانی از کنسرت‌ها در این محیط شاهد برگزاری هشت کنسرت مسعود صادقلو (۱۰ تیر)؛ مهدی احمدوند (۱۲ تیر)؛ محسن ابراهیم‌زاده (۱۴ تیر)؛ رستاک حلاج (۱۸ تیر)؛ رضا یزدانی (۲۰ تیر)؛ سالار عقیلی (۲۲ تیر) و امیر عظیمی (۲۳ تیر) باشد.

ناگفته نماند که شهاب رمضان، دیگر خواننده پاپ کشور نیز در دومین روز مرداد ماه ۱۴۰۱، کنسرت خود را در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار خواهد کرد.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

روزهای شلوغ سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران با ۱۵ کنسرت پاپ از ۱۲ خواننده

سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران در نخستین ماه تابستان با میزبانی از ۱۵ کنسرت متنوع از ۱۲ هنرمند خواننده روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذارد.

به این ترتیب کنسرت‌های علیرضا طلیسچی (۱۰ تیر)؛ علی منتظری (۱۱ تیر)؛ گرشا رضایی (۱۲ و ۱۳تیر)؛ امید حاجیلی (۱۴ تیر)؛ مسیح و آرش (۱۷ و ۱۸ تیر)؛ آرون افشار (۱۹ تیر)؛ گروه ای‌وان (۲۰ تیر)؛ مجید رضوی (۲۱ و ۲۳ تیر)؛ ناصر زینلی (۲۴ تیر)؛ رضا صادقی (۲۶ تیر) و بابک جهانبخش (۲۷ تیر) در روزهای پیش‌رو و تا پایان تیر ماه در این سالن به استقبال دوستداران و علاقه‌مندان حوزه موسیقی پاپ خواهند رفت.

همچنین در دومین روز از مرداد ماه ۱۴۰۱؛ حمید عسکری کنسرت خود را در گونه موسیقی پاپ در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران به صحنه خواهد برد.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

تیرماه هتل اسپیناس پالاس با ۱۱ کنسرت از هفت هنرمند

از دیگر کنسرت‌هایی که در روزهای پیش روی گرم تیر ماه تا پایان نخستین ماه تابستان و تجربه نخستن روز مرداد ماه به صحنه می‌روند می‌توان به کنسرت اشوان (۱۱

تیر)؛ مسیح و آرش (۱۴ و ۲۳ تیر/ همچنین ۱ مرداد)؛ فرزاد فرزین (۲۵ تیر)؛ بهنام بانی (۲۴ تیر)؛ محسن یگانه (۱۷ تا ۱۹ تیر)؛ سیروان خسروی (۲۲ تیر) و کنسرت و علیرضا طلیسچی (۲۹ تیر) تنها در هتل اسپیناس پالاس اشاره کرد.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

۳۰ شهر؛ ۱۶ استان؛ ۴۰ هنرمند و ۹۳ کنسرت؛ برنامه‌های شهرستان‌ها

به این ترتیب کنسرت‌های روزبه بمانی در قزوین (۱۰ تیر)؛ گرشا رضایی در زاهدان (۱۰ تیر)؛ هزار دستان در خرم‌آباد (۱۰ و ۱۱ تیر)؛ سهراب پاکزاد در شیراز (۱۰ تا ۱۲ تیر)؛ بهنام بانی در اردبیل (۱۱ تا ۱۴ تیر)؛ علی یاسینی در رشت (۱۱ و ۱۲ تیر)؛ آصف آریا در تبریز (۱۲ تیر)؛ گروه ای‎‌وان در رشت (۱۲ تیر)؛ محمود فرضی‌نژاد در رودسر (۱۲ تیر)؛ «ارکستر پاییزه» در بوکان (۱۲ و ۱۳ تیر)؛ دانیال جوان در انزلی (۱۳ تیر)؛ گروه موسیقی راغب در یزد (۱۲ تا ۱۴ تیر)؛ اشوان در تبریز (۱۴ تیر)؛ سالار عقیلی و ارکستر ملی دماوند در کرج (۱۴ تیر)؛ رستاک حلاج در رشت (۱۷ تیر)؛ علیرضا عصار در اصفهان (۱۸ تیر)؛ علی زندوکیلی در شیراز (۱۸ تا ۲۰)؛ احسان خواجه‌امیری در رشت (۲۰ تیر)؛ افشین آذری در تبریز (۲۲ تیر)؛ هوروش در شهر قدس (۲۶ تیر) و حجت اشرف‌زاده در محمودآباد (۲۷ تیر) به استقبال مخاطبان می‌روند.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

در کنار برگزاری برنامه‌های تک کنسرت خوانندگان نام برده طی تیر ماه ۱۴۰۱ که در بالا شرحش رفت؛ برخی دیگر از خوانندگان شناخته شده حوزه‌های موسیقایی سنتی (ردیفی- دستگاهی)؛ تلفیقی و پاپ کشورمان؛ تور کنسرت‌های تابستانی خود را در تیر ماه به شکل فشرده و با اجرای برنامه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور برگزار می‌کنند.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

بر این اساس در حوزه موسیقی پاپ محسن ابراهیم‌زاده ۱۰ تیر در همدان و ۲۲ تیر در مراغه؛ احسان دریادل ۱۰ تیر در زیباکنار، ۱۷ تیر در کرمان، ۱۸ تیر در سیرجان و  ۱۹ تیر در تبریز؛ گروه ماکان‌ ۱۰ تیر در بندرعباس، ۱۳ تیر در محمودآباد و ۱۹ تا ۲۱ تیر در شیراز؛ مجید رضوی ۱۰ و ۱۱ تیر در کرمان، ۱۲ و ۱۳ تیر در سیرجان، ۱۴ تیر در بندرعباس و ۲۸ تیر در تبریز؛ مهدی احمدوند ۱۱ تیر در رشت و ۱۳ تیر در در اصفهان؛ آرون افشار ۱۰ تیر در شهرقدس، ۱۱ تیر در قزوین، ۱۳ تیر در کرمان و ۱۷ تیر در اصفهان؛ مسیح و آرش از ۱۰ تا ۱۳ تیر به ترتیب در شهرهای ماکو، ارومیه، سردشت و پیرانشهر؛ فرزاد فرزین ۱۲ تیر در اصفهان و ۲۰ تیر در تبریز؛ حمید هیراد ۱۲ تیر در مشگین‌شهر و ۱۹ تیر در اصفهان؛ محمد علیزاده ۱۲ و ۱۳ تیر در تبریز و ۲۰ تیر در بندرعباس؛ بابک جهانبخش ۱۴ تیر در کرج و ۲۳ تیر در اصفهان و علیرضا طلیسچی ۷ تیر در انزلی و ۲۴ تیر در تبریز به صحنه می‌روند.

در حوزه موسیقی سنتی، تلفیقی و کلاسیک و در قالب تور اجراهای تابستانی گروه «ارکستر آلنام» به سرپرستی ودود موذن ۱۰ تیر در اردبیل و ۱۱ تیر ماه در تبریز؛ محمد معتمدی در تاریخ ۱۰ تا ۱۲ تیر ماه به ترتیب در یزد، اصفهان و شهرکرد؛ علیرضا قربانی ۱۱ تیر در شاهرود، ۱۲ و ۱۳ تیر در سبزوار و ۲۹ و ۳۰ تیر در اصفهان؛ کنسرت موسیقی کلاسیک «کوارتت کاسته» در شیراز (۱۳ و ۱۴ تیر) و علی قمصری ۱۴ تیر در همدان و ۱۸ تیر در رشت پذیرای دوستان و علاقه‌مندان اینگونه موسیقی خواهند بود.

همچنین در قالب کنسرت‌های خنده نیز شاهد حضور هنرمندان در شهرستان‌های کشور هستیم. در این راستا کنسرت خنده حسن ریوندی، ۱۰ و ۱۱ تیر ماه در تبریز و ۲۰ تیر در کرج و کنسرت خنده گروه نیمرخ از ۲۳ تا ۲۸ تیر ماه در خرم آباد به صخنه می‌روند.

ماه داغ کنسرت‌های موسیقی؛ ۱۵۵ اجرا از  ۶۲ گروه/ رکوردشکنی با طعم ملودی

۱۰ کنسرت متفاوت از چهار گروه و هنرمند در کاخ سعدآباد؛ سالن وزارت کشور و سالن ایرانیان

کنسرت-نمایش سی‌صد به کارگردانی امیر جدیدی که اجراهای نخستین خود را در دهه نخست تیر ماه با استقبال پر شور مخاطبان به دو هنر موسیقی و تئاتر به در کاخ سعد آباد به صحنه برده بود؛ به سبب بهره بردن از ستاره‌ها و هنرمندان شناخته شده این دو حوزه با تمدید اجراها از ۱۰ تا ۱۴ تیر ماه بار دیگر میزبان مخاطبانی خواهد بود که به محض باز شدن درگاه فروش بلیت این کنسرت-نمایش در فاصله بسیار کوتاهی تمامی بلیت‌های دور جدید اجراهای «سی‌صد» را خریداری کردند.

همچنین به مناسبت دو عید بزرگ قربان و غدیر؛ مطابق انتظار بازار کنسرت‌های خنده نیز مانند تب و تاب خود تیر ماه بسیار گرم و داغ دنبال می‌شود.

در تقویم اجرایی این برنامه‌ها کنسرت خنده محمد ریاضتی در تاریخ ۲۷ تیر ماه در سالن ایرانیان به صحنه خواهد رفت. همچنین حسن ریوندی که در نیمه تیر ماه برنامه کنسرت‌های خنده خود را در برخی شهرهای کشورمان اجرا خواهد کرد در تاریخ‌های ۳۰ و ۳۱ تیر و ۱ مرداد ماه در سالن وزارت کشور میزبان مخاطبان تهرانی خواهد بود.

همچنین تالار وزارت کشور در تاریخ ۲۷ تیر ماه از محمد معتمدی خواننده شناخته شده کشورمان در حوزه موسیقی تلفیقی (پاپ-سنتی) و مخاطبانش میزبانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha