۸ تیر ۱۴۰۱،‏ ۰:۳۰
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84805442
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

افکار و اندیشه های شهید بهشتی همچنان گمنام است

اصفهان-ایرنا- معاون قضایی دادگستری استان اصفهان گفت: اندیشه ها و افکار شهید بهشتی در دوران کنونی هم گمنام و ناشناخته است.

به گزارش ایرنا، محمدحسین آقایی شامگاه سه شنبه در آیین رونمایی از کتاب ۱۰ جلدی آقای بهشتی در خانه فرهنگ شهید بهشتی اصفهان، اظهار داشت: مظلومیت این شهید والامقام و انسان الهی همچنان با این گمنامی در شناخت ایشان ادامه دارد.

وی خاطر نشان کرد: حتی مظلومیت شهید بهشتی هنوز هم برای نسل امروز تببین نشده و این در حالی است که اثرگذاری شخصیت کم نظیری مانند شهید بهشتی در شکل گیری انقلاب و نظام مند کردن قانون اساسی بر کسی پوشیده نیست.

به گفته معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اصفهان، آیت الله بهشتی انسانی فوق العاده، همه جانبه و  صاحب نظر در همه شئون بود و به همین علت امام خمینی (ره) در کلامی تاریخی از ایشان به‌عنوان یک ملت نام بردند.

آقایی تنظیم و نگارش قانون اساسی را یادگار بی همتا و ارزشمند دکتر بهشتی برشمرد و افزود: این یادگار گرانپایه و مترقی سند هویت و حریت ایران اسلامی است.

وی تاکید کرد: این سند همه جوانب اخلاقی، بشری، مادی، معنوی و حقوقی از جمله ولایت فقیه، حقوق عامه، رسانه‌های جمعی و عدالت را در بندهای خود دارد.

معاون قضایی دادگستری اصفهان با بیان اینکه بند به بند قانون اساسی کشورمان متاثر از اندیشه های شهید بهشتی است، اضافه کرد: ۴۳ سال از تدوین و تصویب این قانون گذشته و همچنان خدشه و خللی بر آن وارد نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در ادامه گفت: تبعیت از ولایت عامل مهمی است که دشمن را همواره در سال های اخیر سرگشته و آشفته کرده و همین ولایت اجازه نداده دشمن به اهداف شوم خود برسد.

محمدرضا ابراهیمی اظهار داشت: امروز ما در همین مکان نورانی و در خانه شهید بهشتی عزیز عهد می‌بندیم افکار و اندیشه های آن شهید بزرگوار را به نسل حاضر منتقل کنیم و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

به گزارش ایرنا، مجموعه ۱۰ جلدی «آقای بهشتی» نوشته حبیب حمیدی با حضور خانواده شهید بهشتی، شماری از پیشکسوتان انقلاب، مدیران استانی و شهر اصفهان در خانه فرهنگ شهید بهشتی رونمایی شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha