معاون وزیر نیرو: رکوردزنی مصرف برق با تداوم گرما محتمل است

تهران - ایرنا - معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو گفت: با تداوم گرمای هوا، احتمال شکست بیشتر رکورد مصرف برق وجود دارد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا از مرکز پایش صنعت برق، «همایون حائری» در نشست شبانه مدیران صنعت برق در مرکز پایش و به صورت آنلاین در سراسر کشور افزود:  امروز پیک به نزدیکی رکورد سال گذشته رسید و احتمالا با توجه به تداوم  گرمای هوا، شاهد شکست رکورد پیک خواهیم بود.

وی ادامه داد: با توجه به این شرایط نیاز به تلاش و هماهنگی را بیش از گذشته نشان می دهد.

معاون وزیر نیرو سهم روشنایی در افزایش میزان مصرف مورد توجه قرار داد و بر ضرورت صرفه جویی در این بخش تاکید کرد.

«حمیدرضا پیرپیران» معاون هماهنگی توزیع توانیر نیز با ارائه گزارشی از برنامه های مدیریت بار در بخش توزیع پرداخت و خاطرنشان کرد: به برخی از  اهداف به ویژه در بخش اداری دست یافته ایم اما همچنان پتانسیل مدیریت مصرف در این بخش وجود دارد.

«مسعود صادقی» مدیرکل مهندسی و راهبری معاونت توزیع توانیر نیز سهم روشنایی ها در مصرف انرژی را یکهزار و ۳۵ مگاوات عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: تاکنون با انجام برنامه های مدیریت بار و تعدیل روشنایی معابر، ۳۲۵ مگاوات از این میزان کاهش یافته است.
در این نشست همچنین شرکت های توزیع برق  از روند اجرای برنامه تعدیل روشنایی معابر و تاثیر آن در کاهش پیک بار شبانه ، به طور میدانی گزارش دادند.

به گزارش ایرنا، شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد، میزان مصرف برق کشور امروز(سه شنبه) رکورد بی‌سابقه را شکست و با عبور از ۶۶ هزار مگاوات به کانال خطرناک ۶۶ هزار و ۹۸ مگاوات رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha