انتخابی تیم ملی دوومیدانی؛ رکوردشکنی بانوان در دو ۸۰۰ و ۳۰۰۰ متر

تهران- ایرنا- تکتم دستاربندان در ماده ۸۰۰ متر و سمیرا خداترس در ماده ۳۰۰۰ متر در انتخابی تیم ملی دوومیدانی اعزامی به بازی های اسلامی در ایران رکوردشکنی کردند.

به گزارش ایرنا، رکوردگیری از ورزشکاران پرشی رشته ورزشی دوومیدانی با هدف انتخاب اعضای تیم ملی کشورمان به منظور شرکت در سه رویداد بازی‌های کشورهای اسلامی، مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان(اورگان۲۰۲۲)و رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان(کلمبیا۲۰۲۲)در گرگان و تهران برگزار شد.

تکتم دستاربندان دونده شایسته و خوش نام‌ و نشان دوومیدانی کشورمان موفق شد در رقابت ماده ۸۰۰ متر این رقابت‌ها با ثبت حد نصاب ۲:۰۹.۲۸ دقیقه ضمن کسب عنوان نخست رکورد ملی کشورمان را ارتقا دهد.

رکورد ملی کشورمان در این ماده با زمان (۲:۱۱.۵۰دقیقه۱۳۹۸/۲/۲)در اختیار خود دستاربندان بود که امروز موفق شد پس از ۳سال این حد نصاب ملی را یک بار دیگر ارتقا دهد)

در این رقابت همچنین ساجده فنی دیگر ورزشکار کشورمان نیز موفق شد با ثبت حد نصاب ۲:۱۰.۲۹دقیقه در جایگاه دوم قرار گیرد و تارا نظری از استان گلستان با ثبت زمان ۳:۲۳.۳۳ دقیقه سوم شد.

همچنین سمیرا خدا ترس دونده جوان دوومیدانی کشورمان موفق شد در رقابت ماده ۳۰۰۰ متر با مانع این رکوردگیری با ثبت حد نصاب ۱۰:۴۵.۶۳ دقیقه ضمن کسب عنوان نخست رکورد ملی کشورمان را نیز ارتقا دهد.

رکورد ملی کشورمان در این ماده با زمان (۱۰:۵۲.۷۳دقیقه۱۴۰۱/۳/۱۲)در اختیار خود خدا ترس بود که امروز موفق شد یک بار دیگر این حد نصاب ملی را ارتقا دهد.

همچنین پیش از این نیز در تهران پرندگان دوومیدانی در سه ماده پرش طول، پرش سه‌گام و پرش با نیزه به رقابت با یکدیگر پرداختند که در پایان نتایج ذیل به دست آمد:

پرش با نیزه(مردان)

۱-ارشیا مصدقی-تهران-۵.۰۰متر

۲-محمد معتمد نیا-البرز-۵.۰۰متر

پرش با نیزه (زنان)

۱-مهسا میرزا طبیبی-تهران-۴متر

پرش طول(مردان)

۱-مرتضی عباسپور-خراسان رضوی-۷.۳۸متر

۲-محمدرضا فیروزکوهی-مازندران-۷.۱۹متر

پرش طول(زنان)

۱-ریحانه مبینی-اصفهان-۶.۳۶متر

۲-کیمیا پورخلخالی-تهران-۵.۸۴متر

۳-الهه رحیمی‌فر-تهران-۵.۵۸متر

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha