مصرف برق امروز با عبور از ۶۶ هزار مگاوات رکورد زد

تهران - ایرنا - میزان مصرف برق کشور امروز(سه شنبه) رکورد بی‌سابقه را شکست و با عبور از ۶۶ هزار مگاوات به کانال خطرناک ۶۶ هزار و ۹۸ مگاوات رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، امروز مصرف برق در حالی از ۶۶ هزار مگاوات عبور کرد که روزهای گرمتر هنوز در پیش است که نیاز مصرف را بیش از این خواهد کرد.

براین اساس شرکت مدیریت شبکه برق ایران اعلام کرد: نیاز مصرف برق کشور امروز به ۶۶ هزار و ۹۸ مگاوات رسید که نسبت به روز گذشته(دوشنبه) حدود ۶۰۰ مگاوات افزایش یافته و آمار ها حاکی از آن است که نیاز مصرف برق کشور امروز نسبت به روز مشابه سال گذشته نیز ۵/۵ درصد رشد را نشان میدهد. با پیش‌بینی افزایش چشمگیر دما در چند روز آینده در سطح کشور، که در واقع هر یک درجه افزایش دما حدود ۱ هزار مگاوات بر بار شبکه میافزاید و فشار مضاعف بر تجهیزات نیروگاهی و شبکه های انتقال و توزیع وارد میکند.

شرکت مدیریت شبکه برق ایران تاکید کرد:‌ اکنون ضروری است که اجرای برنامه های مدیریت مصرف با جدیت دنبال شود که از جمله این اقدام ها می توان به رعایت ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۳ تا ۱۷ و ۱۹ تا ۲۳ است اشاره کرد.

«در این ساعت ها با اقدام های ساده ای چون تنظیم دمای کوارهای گازی بر روی ۲۵ درجه و استفاده از دور کند کولرهای آبی و استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف در ساعات ذکر شده می توان با همکاری مردم و تلاش مجموعه صنعت برق، انرژی الکتریکی مورد نیاز کشور در ایام اوج بار را به صورت پایدار و مطمئن تامین کرد.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha