زاکانی: ۶۰۰ هزار شهروند تهرانی در «قهرمان شهر» با هم رقابت می‌کنند

تهران- ایرنا- شهردار تهران اعلام کرد:‌ در طرح ورزشی «قهرمان شهر» ۶۰۰ هزار شهروند مرد و زن تهرانی باهم رقابت می‌کنند که همزمان با این طرح، در ۱۹ کلان‌شهر دیگر نیز این فعالیت‌های ورزشی انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی روز سه شنبه در افتتاحیه قهرمان شهر که همزمان با نخستین تابستان قرن جدید در مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد اظهار کرد: در پساکرونا فضا برای ورزش های جمعی فراهم شده و ۶۰۰ هزار ورزشکار نوجوان و جوان مرد و زن شرکت خواهند کرد که ۲۸۰ هزار نفر از آنان را آقایان و ۳۲۰ هزار نفر را بانوان تشکیل می دهند.  

زاکانی اظهارداشت: توجه به ورزش قهرمانی، نشاط و سلامتی شهروندان اولین ویژگی قهرمان شهر است. رقابت میان محلات و خلق امکانات ویژگی دیگری است که می‌تواند رقابت سالم را برای محلات به ارمغان آورد. سلامتی شهروندان مقوله ای بوده که برای مدیریت شهری اهمیت دارد تا در قالب این طرح نشاط و شور همگانی را ایجاد کنیم.  

رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم در این افتتاحیه گفت: امکانات ورزشی موجود با توجه به جمعیت موجود درخور و شایسته شهروندان نیست بلکه در صدد هستیم تا با این امکانات موجود زمینه مشارکت و استفاده را برای جوانان علاقه مند فراهم کنیم.  

مهدی چمران بیان کرد: تهران خاستگاه ورزشکاران و جوانمردان زیادی است که یکی از قهرمانان آن را می‌توان جهان پهلوان تختی نام برد که از محله خانی آباد در جنوب تهران برخاست و قهرمان جهانی شد. درصدد هستیم تا با اینگونه رویدادهای ورزشی زمینه حضور شهروندان را فراهم کنیم.  

قهرمان شهر امسال در حالی کارش را آغاز کرد که بنا است رقابت‌های در بخش انفرادی و تیمی در ۸ رشته ورزشی مردان و زنان ادامه یابد که در پایان نیز قهرمان محلات پایتخت در دهه فجر معرفی می شوند.  

در این مراسم امین توکلی زاده معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری، حسین اوجاقی مدیر عامل سازمان ورزش و اعضا شورای اسلامی، مدیر کل ورزش استان تهران و مدیران شهری حضور دارشتند.  

این مراسم با حضور بیش از ۱۴ هزار شهروند تهرانی فعالیتش را آغاز کرد که تیم‌های ورزشی از مقابل جایگاه رژه رفتند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha