مراکز شهرستان‎‌های استان بوشهر از تسهیلات مرزنشینی برخوردار شوند

بوشهر-ایرنا- رئیس اتاق تعاون استان بوشهر گفت: براساس مقررات، مراکز شهرستان‎‌های استان بوشهر از تسهیلات مرزنشینی برخوردار نیستند که باید در جهت تحقق مطالبه مردم، این موضوع اجرا شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامحسین درایی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در شرایط کنونی اقتصادی چنانچه این مهم تحقق پیدا کند بسیار حائز اهمیت است که استاندار نیز پیگیری‎‌های خوبی را در این زمینه آغاز کرده است.

وی بیان کرد: جمعیت استان بوشهر اکنون بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است که از این میزان تنها ۴۹۳ هزار نفر از تسهیلات مرزنشینی برخوردار هستند.

درایی ادامه داد: روستاهای با فاصله بیش از ۳۰ کیلومتر از نقطه صفر مرزی مشمول تسهیلات مرزی نشدند که در این راستا نیز پیگیری‎ های خوبی در حال انجام است.

وی گفت: در کل کشور بیش از ۱۰۰ هزار تعاونی با ۴۴ میلیون عضو و یک میلیون و ۸۰۰ هزار اشتغال فعال است.

درایی ادامه داد: در استان بوشهر نیز سه هزار و ۷۴۸ تعاونی فعال با ۷۷۰ هزار عضو و بیش از ۱۱۸ هزار شغال وجود دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‎های خود اظهار کرد: بسیاری از تولیدکنندگان خرد استان بوشهر از جمله مشاغل خانگی مانند صنایع دستی و فعالان بخش فرش، مکانی برای تولید و عرضه کالا ندارند که با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازارچه‎‌ ای در دلوار با بیش از ۱۱۰ غرفه در دلوار تنگستان برای فعالان اقتصادی فاقد مکان تولید و عرضه کالا آماده خواهد شد.

درایی ادامه داد: بخش تعاون امسال چند راهبرد دارد که یکی از این راهبردها ترویج فرهنگ تعاون است که چنانچه این مهم از کودک‎ستان‌ها پایه‎ گذاری شود در آینده به هم افزایی و همکاری بهتر کلیه افراد کمک خواهد کرد.

وی افزود: توسعه مدیریت و توانمندسازی مدیران تعاونی و تحکیم تعاملات شبکه‌ای از دیگر راهبردهای اتاق تعاون استان بوشهر است که در این زمینه فعالان اقتصادی ترغیب به استفاده از تولیدات استان خواهد شد.

درایی اظهار کرد: بازاریابی و تقویت برند تعاونی‌ها و تقویت ارتباط با بخش‎ های مختلف اقتصادی از جمله سازمان صمت و اتاق بازرگانی از دیگر راهبردهای اتاق تعاون استان بوشهر برای سال جاری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha