معاون استاندار اصفهان: رسانه به عنوان صدای مردم نباید خاموش شود

اصفهان- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: رسانه به عنوان صدای مردم نقش تاثیر گذاری در بیان مشکلات و مطالبه گری دارد و نباید خاموش شود.

محمدرضا جان نثاری روز دوشنبه در شورای اطلاع رسانی استان اصفهان  افزود: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی موتور محرک ساختار رسانه ای استان است که خود نیز به ثبات نیاز دارد؛ ما ظرفیت و مطلب قابل اطلاع رسانی را داریم نیروی انسانی وخبرنگار ماهر هم داریم اما اطلاع رسانی صحیح انجام نمی‌دهیم.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: بنده به عنوان رییس شورای اطلاع رسانی استان از عملکرد شورا راضی نیستم ،اگر خبرنگاری اطلاع رسانی صحیح و روایت گری صحیح درجامعه انجام ندهد روایت غلط مردم آن جامعه رابه اشتباه‌ می اندازد.
جان نثاری خاطرنشان کرد: اطلاع رسانی باید صریح روشن و در چارچوب انقلاب اسلامی باشد و خبرنگار باید شنونده انتقادات و پیشنهادها باشد و خبرنگار باید به مطالبات مردمی بپردازد و نقل چه مطالبی به نفع جامعه و چه مطالباتی به ضرر آنهاست.
وی اضافه کرد: اگر مطالبه باعث تحریک و تنش بین استانی شود امنیت ملی ما را به خطر می اندازد و باید با درایت انجام شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت:شورای اطلاع رسانی به عنوان سیاستگذار رسانه ای استان اصفهان هیچ ممانعت و خط قرمزی در اطلاع رسانی ها ندارد مگر اندک مواردی که شورای تامین نقد می کند.
وی افزود: یک خبرنگار باید پیشرفت مصوبات سفر های مسوولان  را پیگیری و مطالبه کند.
جان نثاری اظهار داشت: حمایت از رسانه ها به خصوص رسانه های مکتوب و خبرنگار باید در دستور اولیه مسوولان ما قرار بگیرد هم مشکلات ساختاری و پشتیبانی روند و فرایند رسانه و هم اصحاب رسانه باید حمایت شوند.
وی گفت: آزاد اندیشی و هویت باید در شورای اطلاع رسانی هم وجود داشته باشد و هم استمرار پیدا کند.
وی افزود: ما باید در شورای اطلاع رسانی افق دید خود را فراتر از امروزی ببریم چرا که کار آمدی شورا باید قوی تر و انتظارات محقق و بهتر از این ها عمل شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha