بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی  چهار طرح عمرانی و صنعتی در  شهرستان مبارکه شروع شد

اصفهان- ایرنا- مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی چهار طرح عمرانی و صنعتی ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار روز سه شنبه در این منطقه شروع شد.

به گزارش ایرنا، رسول سواری  روز سه شنبه در جمع خبرنگاران با تشریح این طرح‌ها افزود: این طرح ها شامل بهره برداری از پروژه های آتش نشانی، آبرسانی و فیبر نوری و و آغاز عملیات پروژه احداث شبکه فاضلاب ناحیه صنعتی دهسرخ  است.

وی ادامه داد: طرح آبرسانی به ناحیه صنعتی دهسرخ شامل خرید پنج لیتر بر ثانیه آب آشامیدنی، ایستگاه پمپاژ و حفر، تجهیز چاه، ۱۵ کیلومتر خط انتقال و سامانه هیپوکلریت با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

سواری با اشاره به افتتاح طرح فیبر نوری ناحیه دهسرخ، اضافه کرد: همچنین آتش نشانی این ناحیه صنعتی با هزینه ای بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال افتتاح شد.

بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی  چهار طرح عمرانی و صنعتی در  شهرستان مبارکه شروع شد

وی خاطرنشان کرد: عملیات احداث شبکه فاضلاب ناحیه صنعتی دهسرخ نیز با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال آغاز شد و مقرر شده که در مدت ۲۴ ماه تکمیل و به بهره برداری برسد.

سواری  با اشاره به آغاز عملیات احداث شبکه فاضلاب در این ناحیه گفت: همه زیرساخت ها در ناحیه صنعتی دهسرخ فراهم شده و مشکل خاصی برای سرمایه گذاری وجود ندارد و در صورت توسعه این ناحیه صنعتی دهسرخ، جذب سرمایه گذاری در آن انجام خواهد شد.

وی  اضافه کرد: ناحیه صنعتی دهسرخ در مجموع ۵۰ هکتار است که ۱۰۰ قطعه آن واگذار شده اما ۴۷ واحد فعال در این ناحیه وجود دارد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مبارکه  نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه مشکل اغلب واحدهای این ناحیه صنعتی تامین اعتبار و تسهیلات است اظهار داشت: صنعتگران برای ساخت و ساز و تکمیل طرح ها و ادامه فعالیت در این ناحیه به تسهیلات سرمایه در گردش و سرمایه ثابت نیاز دارند.

جلیل حقیقی  با اشاره به وجود گلخانه های متعدد در جوار این ناحیه صنعتی افزود: این ناحیه بیشتر در زمینه صنایع غذایی فعال است و وجود گلخانه ها و استفاده از انواع کودها موجب افزایش حشرات و پشه ها شده است.

شهرستان مبارکه با ۱۵۳ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha