مدیرعامل سازمان بنادر: یونان کشتی توقیفی ایران را آزاد کرد

تهران - ایرنا - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کشتی ایرانی توقیف شده در یونان آزاد شده و برای دریافت محموله نفتی خود به صورت کشتی به کشتی به سمت کشتی خارجی در حال‌ حرکت است.

به گزارش ایرنا، «علی‌اکبر صفایی» روز دوشنبه در مراسم روز جهانی دریانورد با اعلام این خبر و با اشاره به دزدی‌های دریایی طی سال‌های اخیر، به حضور اقتدارآمیز نیروهای دریایی سپاه و ارتش در جهت رفع این مسئله تاکید کرد و افزود: اکنون نیروهای نظامی دریایی کشور امنیت همه شناورهای داخلی و خارجی را تامین می‌کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دریانوردان ایرانی نیز طی سال‌های گذشته ذیل تحریم‌ها و مخاطرات متعدد با شجاعت و رشادت به فعالیت خود ادامه داده‌اند.

وی با بیان اینکه در کشور به پنج هزار نیروی افسر در بخش کشتیرانی نیاز داریم، تصریح کرد: با توسعه بخش آموزش باید برای رفع این نیاز اقدام شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یکی دیگر از نیازهای جدی بخش کشتیرانی کشور را نوسازی و توسعه ناوگان دانست و افزود: در حال حاضر در جهت توسعه و نوسازی ناوگان به ساخت و خرید ۱۵۰ فروند شناور در سال نیاز داریم تا تجارت دریایی کشور پویا باقی بماند. همچنین کشتیرانی ملی یکی از ابزارها و مولفه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید نسبت به توسعه آن اقدام کرد.

وی با اشاره به بازیابی کریدور شمال - جنوب با توجه به نیاز روسیه گفت: در این راستا در دریای خزر باید ناوگان در بخش‌های مختلف به ویژه کشتی‌های رو - رو افزایش ظرفیت پیدا کند.

صفایی درباره آموزش دریانوردان نیز اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌های دریایی کشور، از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نمی‌شود.

وی یکی از لازمه‌های آموزش دریانوردان را صدور مدرک دانشگاهی برای آنان دانست و گفت: دریانورد باید برای زمان بازگشت به خشکی مدرکی تحصیلی برای تداوم فعالیت خود در بخش‌های مربوطه در اختیار داشته باشد.

صفایی از فرماندهان نیروهای دریایی سپاه و ارتش خواست که از ظرفیت‌های آموزشی این دو نیرو برای تربیت دریانورد استفاده شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha