کانون های مساجد در شبکه فهما برای توسعه فرهنگی هم افزایی می کنند

اصفهان-ایرنا-سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد اصفهان گفت: کانون های مساجد بر بستر شبکه فهما در توسعه فرهنگی و هنری هم افزا شده اند که در این استان نیز نمود پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جلال ریزان عصر روز دوشنبه در نشست مجازی با مدیران مسئول کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان اصفهان افزود: رویداد فهما تنها یک اتفاق فرهنگی و هنری نیست بلکه شبکه فرهنگی در سطح کشور ایجاد کرده و بالغ بر ۲۶ هزار مسجد و کانون فرهنگی و هنری در این محیط با همدیگر تعامل و همکاری دارند.

وی بیان کرد: افزایش تعاملات بین مراکز فرهنگی و اجتماعی کشور یک نیاز و ضرورت به شمار می رود که کمتر این موضوع دیده شده و در بین کانون های فرهنگی و هنری این جریان شکل گرفته اما باید تقویت شود.

سرپرست ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد اصفهان ادامه داد: هر کانون فرهنگی و هنری به عنوان یکی از سلول های شبکه ملی فهما سهم خود را در توسعه فرهنگی و هنری و احیا کارکردهای مساجد مشخص و گاهی از این مراکز نقش همکار و تسهیل گر را در بین دیگر مراکز دارند.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان این شبکه با نزدیک به دو هزار باب کانون فرهنگی و هنری فعال است، تصریح کرد: در شرایط نابسمان فرهنگی و تلاش دشمن در ایجاد ناامیدی در جامعه حرکت بچه های مسجد قادر به امید آفرینی و گذر شرایط سخت خواهد بود.

ریزانه، کمبود اعتبارات را چالشی پیش روی حرکت فرهنگی مساجد بیان کرد و اظهارداشت: مسئولان دولتی و خیرین در حمایت از فعالیت های بچه های مسجد و نبرد فرهنگی سهم خود را  تقویت کنند.

وی از مدیران مسئول کانون های مساجد نیز خواست تا در خصوص ایجاد درآمد پایدار و پیوست اقتصادی برای مراکز خود در راستای کاهش وابستگی به دولت همت گمارده و برنامه های نوآورانه ارائه دهند.

سرپرست ستاد فهما اصفهان انگیزه غیر معنوی برای فعالیت در کانون های مساجد را چالش و مایه خسران این حرکت بیان کرد و افزود: همه فعالیت های بچه های مسجد بر بستر دلسوزی و مجاهدت فرهنگی در جنگ نرم مثل دوران دفاع مقدس است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha