پردیس بین‌المللی مشترک دانشگاه‌های عمان و شیراز در کیش تاسیس می‌شود

کیش - ایرنا - مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: طرح پیشنهادی دانشگاه‌های ملی عمان و صنعتی شیراز برای ایجاد دانشگاه بین‌المللی مشترک دو کشور ایران و عمان ارائه شده است.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز روز دوشنبه در نشست با رییس، معاون و مدیر برنامه ریزی دانشگاه عمان اظهار داشت: حمایت از گردشگری آموزشی یکی از برنامه های کوتاه مدت و میان مدت سازمان منطقه آزاد کیش است.
وی افزود: احداث شهرک دانشگاهی در کیش و حضور پردیس دانشگاه شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت در جزیره یکی از ظرفیت‌های موجود برای حمایت از طرح پیشنهادی دانشگاه های ملی عمان و صنعتی شیراز است.
کشاورز افزود: سازمان منطقه آزاد کیش از آمادگی لازم برای هر گونه همکاری و حمایت جهت تشکیل دانشگاه بین المللی در این منطقه برخوردار است.
وی مشارکت های بین دانشگاهی را عاملی برای معرفی این مراکز در سایر کشورها اعلام کرد و گفت: یکی از اهداف دانشگاه ملی عمان فعالیت به صورت بین المللی است که از این طریق مورد تایید جامعه بین المللی نیز قرار خواهد گرفت.
علی الایمانی رییس دانشگاه عمان نیز با بیان این که دانشگاه ملی عمان فعالیت بین المللی خود را با سایر کشورها آغاز کرده است، افزود: دانشگاه شیراز یکی از دانشگاه های مهمی است که با آن همکاری می کنیم.
علی حقانی مسوول پردیس مشترک کیش و عمان با معرفی دانشگاه صنعتی شیراز یادآور شد: این دانشگاه به عنوان نخستین دانشگاه صنعتی در منطقه جنوب با قدمت بیش از چهل سال یکی از دانشکده های مهم در تربیت نیروهای کارآمد و مورد نیاز جامعه صنعتی است.
وی، افزود: دانشگاه صنعتی شیراز شامل هفت دانشکده مهندسی برق، دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضا، دانشکده علوم، دانشکده مهندسی مواد، دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست، دانشکده صنایع و دانشکده مهندسی شیمی نفت وگاز است که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری فعالیت می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha