اصناف استان همدان در طرح مردمی سازی یارانه ها عملکرد خوبی دارند

همدان- ایرنا- مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به همراهی و تعامل اصناف در برهه های مختلف، گفت که کسبه و بازاریان این استان در طرح مردمی سازی یارانه ها عملکرد خوبی دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، احمد شانیان شامگاه دوشنبه در همایش روز اصناف، گفت: نقش آفرینی این قشر در برهه های مختلف تاریخی بر همه ما ثابت شده است و  حماسه سازی آنها در زمان مشروطه، انقلاب و جنگ مشهود است.

وی با بیان اینکه بازاریان ما بازوان قدرتمند نظام هستند تاکید کرد: هر زمان کار خوبی در کشور آغاز شد جرقه آن از بازار خورده شد و همواره اصناف و کسبه پیشقدم امورات خیرخواهانه بودند. 

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان همدان افزود: مسجدهای جامع شهرها در دل بازار بنا شده اند و این به معنی این است که بازاریان ما قلب تپنده حرکتهای انقلابی و اسلامی هستند.  

شانیان خاطرنشان کرد: بازاریان همدان جزو بهترین و منصف ترین کسبه هستند و در عرصه های مختلف یاریگر مردم و مسئولان استان بوده اند که این  امر ستودنی است.

به گفته او بازاریان همدان در زمان همه گیری کرونا و مردمی سازی یارانه ها تعامل و مشارکت خوبی با دولت داشتند و این عملکرد خوب و مثبت آنها در حافظه تاریخی استان ماندگار خواهد بود. 

اصناف در زمان کرونا ۱۷ میلیارد تومان بخشش اجاره بها داشتند

رئیس اتاق اصناف استان همدان در ادامه به کمکهای مومنانه اصناف همدان اشاره کرد و افزود: اصناف ۱۷ میلیارد تومان بخشش اجاره بها داشتند و نهایت مساعدت و دلسوزی مالکان را در حق مستاجران در بین بازاریان استان مشاهده کردیم. 

احمد گازرانی با تبریک دهه تولید و تجارت به فعالان اقتصادی استان تصریح کرد: اصناف حلقه آخر توزیع کالاها و تولیدات کشاورزی، صنعتی و معدنی هستند و در خدمات فنی و تولیدی نیز همواره پشتیبان صنایع گوناگون استان هستند.

 وی گفت: امنیت اجتماعی ما با اشتغال بهتر می شود و کسبه و بازاریان در بحث ایجاد اشتغال همواره پیشقدم بودند ودر زمان کرونا از تعدیل نیرو پرهیز کردند.

گازرانی یادآوری کرد: اصناف، صنعت، کشاورزی، معدن و تجارت در سطح استان از هم جدانشدنی هستند و با هم می‌توانند اقتصاد مردم استان را متحول کنند.

رئیس اتاق اصناف گفت: از هشت هزار شهید استان در دوران دفاع مقدس ۹۵۰ شهید متعلق به اصناف است و کسبه و بازاریان استان باید قداست و حرمت خون شهدای اصناف را همواره حفظ کنند. 

به گزارش ایرنا، سه هزار واحد صنفی در همدان فعالیت دارند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha