۶ تیر ۱۴۰۱، ۱۹:۱۱
کد خبر: 84804027
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

آتش در عین الاسد زبانه کشید

۶ تیر ۱۴۰۱، ۱۹:۱۱
کد خبر: 84804027
آتش در عین الاسد زبانه کشید

بغداد-ایرنا- برخی منابع عراقی از آتش سوزی در پایگاه عین الاسد در الانبار عراق محل استقرار نیروهای آمریکایی خبر می دهند.

به گزارش ایرنا، شبکه اطلاع رسانی مقاومت عراق (الاعلام المقاوم) گزارش داد: آتش سوزی گسترده در داخل پایگاه عین الاسد در استان الانبار که نیروهای اشغالگر آمریکایی در آن حضور دارد، رخ داد که در نتیجه این آتش سوزی، خسارت‌های سنگینی به این پایگاه وارد آمد.
از سوی دیگر یک منبع امنیتی به شفق نیوز عراق با تایید خبر آتش سوزی در عین الاسد گفته است: تیم های امداد و آتش نشانی توانسته اند این آتش سوزی را که در محل استراحتگاه نیروهای پایگاه عین الاسد رخ داد ،مهار کنند.
این منبع ادعا کرده است که آتش سوزی در نتیجه اتصال برق رخ داد و تلفاتی در پی نداشت.

بعد از موشکباران عین الاسد به وسیله ایران در بامداد ۱۸ دی ۱۳۹۸ و در واکنش به ترور سرداران شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، رسانه های عراقی با حساسیت خاصی اتفاقات این پایگاه اشغالگران آمریکایی را رصد می کنند و تحرکات آمریکایی ها در این مرکز نظامی را زیر نظر دارند.
کمتر از یک ماه پیش، گروه موسوم به «مقاومت بین المللی» اعلام کرد که با ۶ موشک گراد ۱۲۲ میلیمتری پایگاه آمریکایی عین الاسد را هدف قرار داده است.
این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله به پایگاه اشغالگران آمریکایی (حدود نیمه شب ایران در ۱۰ خردادماه گذشته) به وقوع پیوست و با دقت کامل به هدف اصابت کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha