تولید عایق حرارتی برای جلوگیری از خوردگی لوله‌های صنعتی در شرکت دانش بنیان ایرانی

تهران- ایرنا- عایق‌های حرارتی و ضد حریق با دانش نانوفناوری با وزن و ضخامت پایین توسط یک شرکت دانش بنیان داخلی تولید شد تا یکی از مهم‌ترین نیازهای صنایع را رفع کند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا،  هواژل‌ها، جامداتی با سطح ویژه بالا و بیش از ۹۷ درصد تخلخل با کاربردهای وسیع در صنعت هستند. این مواد، زیست سازگار و با ضریب انتقال حرارت بسیار پایین به عنوان عایق حرارتی، صوتی و الکتریکی عالی استفاده می شوند.

این عایق‌های حرارتی با تلاش شرکت دانش بنیان پاکان آتیه نانودانش و با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تولید شده است تا صنایع با قیمتی پایین و کیفیتی بالا به محصولی ایران‌ساخت دسترسی داشته باشند و نیاز خود را مرتفع کنند.

این شرکت با استفاده از هواژل ها، عایق حرارتی و ضد حریقی تولید می کند که وزن و ضخامت بسیار کمی دارد و می توان از آن برای عایق کاری لوله ها با دمای بالا و حل بخشی از مشکلات صنعت نفت و گاز استفاده کرد. این عایق ها با طول عمر بیش از ۲۰ سال، قابلیت استفاده در دمای منفی ۲۰۰ درجه تا مثبت ۶۵۰ درجه سانتی گراد را به صورت پیوسته دارند.

این عایق ها به هیچ وجه نمی سوزند و آلاینده ای تولید نمی کنند، همچنین فوق آب گریز هستند. در نتیجه سبب جلوگیری کامل از پدیده خوردگی زیر سطح عایق در صنایع مختلف می شوند. عایق های حرارتی و برودتی ژاکتی دسته‌ای از عایق‌های حرارتی هستند که برای عایق کاری سطوح پیچیده، حساس و نیازمند بازرسی مستمر استفاده می شوند.

«قیمت مقرون به صرفه به نسبت کارایی»، «سرعت نصب بالاتر با وزن و حجم کم، کاهش زمان راه اندازی پروژه های صنعتی یعنی کاهش محسوس هزینه ها»، «ضد آب، مقاومت مکانیکی بسیار بالا، بدون ریزش و پایدار در لرزش»، «طول عمر بیش از ۲۰ سال بلنکت های آیروژل»، «کاهش متفاوت مصرف انرژی با حداقل ضریب انتقال حرارت» و غیره از جمله مزایای این محصول داخلی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha