۶ تیر ۱۴۰۱،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 84803617
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

درآمد گمرک استان اصفهان ۳۷ درصد افزایش یافت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل گمرک اصفهان گفت: درآمد گمرک استان در سال جاری ۳۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی اداره کل گمرک استان اصفهان، روز دوشنبه به نقل از رسول کوهستانی پزوه افزود: گمرک استان در مدت یادشده سه هزار و ۴۶۰ میلیارد ریال درآمد داشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی، درآمد حاصل از عوارض صادراتی در سه ماهه ابتدای امسال گمرک استان را ۶۰۹  میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: گمرک اصفهان در این مدت یک هزار و ۲۳۶  میلیارد ریال حقوق گمرکی و سود بازرگانی از کالاهای وارداتی دریافت کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل  ۷۵ درصد افزایش داشت.

مدیرکل گمرک اصفهان ادامه داد: ضمانت نامه‌های بانکی ماخوذه گمرکات استان در سه ماهه سالجاری بیش از یک هزار و ۲۳ میلیارد ریال بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۱۰  درصد رشد نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: امسال برای حقوق ورودی و مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری بیش از یک هزار و ۲۳ میلیارد ریال ضمانت‌نامه بانکی مدت دار گرفته شد که ضمانت نامه‌های اخذ شده در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۶ برابر رشد داشت.

کوهستانی پزوه خاطرنشان کرد: در سه ماهه سالجاری بیش از یک هزار ۵۵۸ میلیارد میلیون ریال مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری توسط گمرکات استان وصول شده که در مقایسه با بهار سال گذشته ۱۴۳ درصد افزایش داشته است.

وجود قُطب‌های صنعتی نظیر فولاد، منسوجات، هواپیماسازی، لوازم خانگی، رنگ‌سازی و صنایع نظامی از دلایل اهمیت گمرک اصفهان محسوب می‌شود.

گمرکات استان اصفهان با پنج گمرک تابعه فعال، در کیلومتر پنج جاده اصفهان- شیراز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha