۵ تیر ۱۴۰۱، ۱۴:۲۱
کد خبر: 84802453
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: غرق شدگی در دریای مازندران ۵۷ درصد کاهش یافت

ساری - ایرنا - استاندار مازندران گفت: تعداد غرق شدگان در آب‌های ساحلی دریای خزر در استان مازند ران از آغاز فعالیت طرح‌های سالم‌سازی دریا تا امروز ، چهارم تیر ماه ، در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۸ دستکم ۵۷ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید محمود حسینی پور روز یکشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی طرح سالم سازی سواحل مازندرانی خزر در چالوس با بیان این که جان باختن حتی یک نفر در دریای خزر به دلیل غرق شدگی زیاد است، افزود: باید با رفع مشکلات زیرساختی خدمات با کیفیتی را به مسافران بین‌المللی و داخلی در سواحل ارائه دهیم.
وی با بیان این که، سواحل مازندران در سال های گذشته بدون متولی رها شده بود، گفت : به طور حتم با اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی با تلاش سازمان همیاری شهرداری های استان، سواحل مازندران در ماه های آینده شکل مناسبی به خود خواهد گرفت.
استاندار مازندران تاکید دکرد : سواحل مازندران باید با تلاش همگانی به قطب گردشگری کشور با حفظ شئونات اسلامی تبدیل شود و یکی از مولفه های اساسی برای تحقق این امر افزایش طرح سالم سازی سواحل در استان است.
رئیس جمهور در دهم بهمن ماه سال گذشته در دستوری صریح‌ همه دستگاه‌های دولتی را بدون استثنا موظف به آزادسازی مناطق ساحلی تصرف شده دریا تا مرز قانونی حداقل ۶۰ متر از ساحل کرد.
تصرف حریم سواحل دریای خزر معضل چند دهه ای در استان های شمالی بود. تعریف حریم ۶۰ متری برای سواحل خزر دارای قانون مصوب با قدمت بیش از یک دهه است که پیش از این به علت مقاومت دستگاه های دولتی بدرستی اجرایی نشده بود
طرح سالم‌سازی دریا از سال ۱۳۹۱ با هدف کاهش تلفات ناشی از غرق شدن هنگام شنا و همچنین ارایه خدمات تجمیعی گردشگری و نظارت‌های اجتماعی در ۶۰ نقطه از  سواحل مازندرانی دریای خزر به اجرا درآمد و از آن زمان تاکنون و هرساله در ابتدای خرداد به صورت رسمی آغاز به مدت چهار ماه در سال فعالیت می کند.
سید محمود حسینی پور امروز یکشنبه در ادامه سفرهای شهرستانی  به چالوس سفر کرده است.
 استاندار را در این سفر حدود ۵۰ مدیرکل دستگاه اجرایی همراهی می کنند و بازدید از چند طرح نیمه‌تمام عمرانی، اعزام نماینده به تمامی روستاها به منظور گفت و گو با روستاییان و احصای مسایل و مشکلات آنها از اهداف سفر یک روزه استاندار مازندران به چالوس اعلام شده است.
حسینی‌پور در این سفر همچنین با اقشار مختلف مردم، خانواده شهدا و ایثارگران و فعالان سیاسی، اقتصادی و فرهنگی شهرستان چالوس دیدار و گفت و گو خواهد کرد. برگزاری نشست شورای اداری شهرستان هم برنامه پایانی سفر استاندار مازندران به چالوس اعلام شده است.
پیشتر استاندار مازندران طی روزهای ششم و نوزدهم خرداد ماه به ترتیب در اولین و دومین سفر شهرستانی به گلوگاه و فریدونکنار سفر کرده بود.
چالوس یکی از شهرستان‌های ساحلی استان مازندران است که براساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن ۱۱۶ هزار و ۵۴۲  نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha