۱۵۰ حلقه چاه آب غیر مجاز در سبزوار شناسایی شد

سبزوار- ایرنا- مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت: در حال حاضر ۱۵۰ حلقه‌چاه آب غیر مجاز در این شهرستان شناسایی شده است که اقدامات قانونی برای انسداد آنها طی سال جاری در دستور کار قرار دارد.

محمد ثابتی‌مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی یک سال گذشته با تلاش کارشناسان حقوقی و پس از دریافت دستور قضایی ۲۷۰ حلقه چاه آب غیر مجاز در شهرستان‌های سبزوار، داورزن، جوین، جغتای، خوشاب و ششتمد واقع در غرب خراسان رضوی مسدود شده است.

وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته برداشت بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است که بستن چاه‌های غیرمجاز نقش موثری در جلوگیری از این موضوع دارد.

 مدیر امور آب ناحیه سبزوار گفت:  حفر چاههای غیر مجاز در این منطقه با پایش کارشناسان امور آب سبزوار طی سالهای گذشته بیش از ۶۰ درصد کاهش داشته  است.

ثابتی مقدم افزود: برای جلوگیری از برداشت بی‌رویه آبهای زیرزمینی همه چاههای دارای پروانه کشاورزی در این منطقه به شمارشگر هوشمند مجهز شده‌اند که این موضوع بیش از ۲۰ درصد حجم برداشت آبهای زیرزمینی را کاهش داده است.

۶ شهرستان سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در حوزه عملکرد امور آب ناحیه سبزوار قرار دارند که  ۱۸ درصد کل منابع آبی خراسان رضوی را در خود جای داده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha