۵ تیر ۱۴۰۱،‏ ۱۱:۳۵
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 84802026
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای مشهد به ۴۰درجه بالای صفر می‌رسد

مشهد- ایرنا- کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: با توجه به بررسی نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی ماندگاری هوای گرم تا آخر هفته در استان ادامه خواهد داشت و بر همین اساس دمای شهر مشهد امروز در گرمترین ساعات با یک درجه افزایش نسبت به روز گذشته به ۴۰درجه بالای صفر می رسد.

مرتضی اثمری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این در حالی است که دمای هوای شهر مشهد امروز در خنک ترین ساعات بدون تغییر نسبت به روز گذشته، ۲۵درجه بالای صفر خواهد بود.

وی ادامه داد:روز گذشته و با ماندگاری هوای گرم، شاهد افزایش سرعت وزش باد همراه با گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در برخی نقاط استان بودیم به طوری که شاخص کیفیت هوا در شهر مشهد در شرایط ناسالم قرار گرفت.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت:امروز نیز شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری، همراه با افزایش سرعت وزش باد خواهیم بود که در نواحی بادخیز استان باد شدید همراه با گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

اثمری افزود: در اواخر هفته نیز سرعت وزش باد افزایش پیدا خواهد کرد به طوری که در نواحی بادخیز، وزش باد شدید همراه با گرد و خاک و احتمال بروز خسارت پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: طی شبانه روز گذشته فریمان با کمینه دمای هوای ۱۸ درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۵ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بوده اند و در این مدت بیشترین سرعت وزش باد از سبزوار با ۵۴ کیلومتر در ساعت ثبت و گزارش شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha