ورزشکاران سبزواری در مسابقات کمان‌ سنتی خوش درخشیدند

سبزوار- ایرنا- رییس هیات تیراندازی با کمان سبزوار گفت: ورزشکاران سبزواری در مسابقات آزاد کمان‌ سنتی قهرمانی کشور که به میزبانی استان مازندران برگزار شد، خوش درخشیدند.

 مرضیه آتش‌افروز روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سبزوار قطب رشته ورزشی "کمان سنتی" خراسان رضوی است، افزود: مسابقات آزاد کمان سنتی کشور با حضور ۶۴ کماندار مرد و زن از ۱۴ استان در رده‌های سنی مختلف روز گذشته در مازندران پایان یافت.

وی ادامه داد: در رده سنی نو نهالان پسر "محمد پارسا احمدی، محمد عرفان بنسبردی و محمد طاها علیکی" از سبزوار به ترتیب مقام‌های اول تا سوم و در رده سنی نونهالان دختر "آیدا دولت‌آبادی" مقام دوم و "زهرا آتش‌افروز" مقام سوم مشترک را کسب کردند.

آتش افروز گفت: در رده سنی نوجوانان پسر "میلاد رهبر و مهیار امیدی"  به ترتیب مقام‌های دوم و سوم و  رده سنی نوجوانان دختر "هانیه آتش‌افروز و یگانه برزویی" نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم  را به دست آوردند.

رییس هیات تیراندازی با کمان سبزوار گفت: همچنین در  رده سنی بزرگسالان بانوان رشته بربو کمان سنتی "پریسا احمدی و مینا احمدی" مقام های دوم و  سوم را کسب کردند.

وی افزود: شهرستان سبزوار مدال‌آوران بسیار در رشته کمان سنتی دارد و هم‌اکنون حدود ۳۰ کماندار حرفه‌ای در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در ۲ گروه مردان و زنان در این شهرستان فعالیت دارند.

آتش افروز گفت: در رشته ورزشی تیراندازی با کمان، ساده‌ترین نوع کمان، کمان سنتی است و کمان‌های ریکرو، کراسبو و کامپوند از دیگر انواع کمان‌های این رشته هستند و مسابقات کمان بطور گسترده در جشنواره‌های مختلف برگزار می‌شود که شرکت کنندگان با کمان‌ها و لباس‌های محلی خود در آن شرکت می‌کنند.

بیش از ۶ هزار ورزشکار در ۳۸ هیات ورزشی شهرستان سبزوار سازماندهی شده‌اند که در حوزه ورزش‌های حرفه‌ای، قهرمانی، بومی، محلی و همگانی فعالیت دارند.

سبزوار در۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha