پشتوانه علمی حلقه گمشده ورزش‌های زورخانه‌ای در کشور است

سبزوار- ایرنا- نایب رییس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی گفت: ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی مورد توجه ویژه قرار دارد، اما حلقه گمشده این ورزش پشتوانه علمی آن است که در جهت ضابطه‌مند شدن آن تلاش می‌شود.  

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید حسن سبزواری روز جمعه در آیین امضای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه حکیم سبزواری افزود: ورزش زورخانه‌ای از سه عنصر سرعت، قدرت و هنر برخوردار است که چرخیدن، کباده‌کشی، موسیقی مرشد و میل‌بازی مظاهر آن هستند.
وی ادامه داد: شهرستان سبزوار یکی از قطب‌های ورزش زورخانه‌ای است، از این رو هدف از امضای تفاهمنامه با دانشگاه حکیم سبزواری، ایجاد و هماهنگی پشتوانه علمی با تجارب نخبگان این شهرستان است.
به گزارش ایرنا، تفاهمنامه همکاری بین فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی و دانشگاه حکیم سبزواری به امضا رسید.

پشتوانه علمی حلقه گمشده ورزش‌های زورخانه‌ای در کشور است


ایجاد آکادمی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی در دانشگاه حکیم سبزواری، همکاری در زمینه برگزاری سمینار، همایش، دوره‌های آموزشی، انجام طرح‌های پژوهشی تقاضا محور بر اساس نیاز فدراسیون، برگزاری اردوهای تیم ملی، حمایت مادی و معنوی فدراسیون از رساله‌ها، پایان‌نامه‌ها و تحقیقات مرتبط، آموزش‌های تخصصی و کمک مادی و معنوی برای انتشار منابع علمی در حوزه‌های مشترک از جمله مهم‌ترین عناوین همکاری در این تفاهمنامه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha