گفت‌وگوهای مشترک امور کنسولی - مهاجرتی ایران و دانمارک در کپنهاگ برگزار شد

لندن - ایرنا - گفت‌وگوهای کنسولی - مهاجرتی ایران و دانمارک با شرکت هیاتی از کشورمان به ریاست محمود ادیب، مدیر کل امور کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همراهی سفیر کشورمان در دانمارک با نمایندگان وزارت امور خارجه و وزارت مهاجرت دانمارک به ریاست نیکولای قویه برگزار گردید.

به گزارش ایرنا، در این گفت‌وگو ها طیف وسیعی از موضوعات در حوزه امور کنسولی،  وضعیت مهاجرین، پناهجویان، دانشجویان و نحوه حل مشکلات اتباع مقیم در حوزه های مختلف از جمله ارائه تسهیلات روادید،  اقامت و مشکلات و موانع امور بانکی و سایر مسائل مربوط به اتباع کشورمان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

در این مذاکرات موضوع ضرورت تدوین و تنظیم چارچوب همکاری های کنسولی بین دو کشور مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت و در این رابطه پیشنهاد امضای یادداشت تفاهم کنسولی بین دو کشور از سوی هیات ایرانی ارائه شد.

همچنین، مقرر شد، متن یادداشت حاوی پیش نویس سند تقویت همکاری کنسولی میان دو کشور از مجاری دیپلماتیک بین طرف ها مبادله شود.

گفت‌وگوهای مشترک امور کنسولی - مهاجرتی ایران و دانمارک در کپنهاگ برگزار شد

هیات ایرانی در ادامه گفت‌وگوهای خود،  امروز (جمعه) در نشستی با مسوولان شهرداری وردینبورخ و مقامات وزارت امور اجتماعی که با حضور مدیران کل ذیربط وزارت خانه‌ های امورخارجه و مهاجرت دانمارک در محل نگهداری داریوش حیدری، کودک ایرانی، برگزار می شود، حضور یافته و در خصوص وضعیت کودک ایرانی و چگونگی بازگشت وی به ایران مذاکره گردد.

قابل ذکر است سرپرستی داریوش حیدری چند سال پیش به حکم دادگاه خانواده دانمارک از پدر و مادر سلب و به شهرداری محل  اقامت واگذار شده است.

وزارت  امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در راستای کمک به اتباع ایرانی در خارج از کشور تاکنون تلاش های فراوانی را بویژه از سوی سفارت کشورمان در دانمارک  در راستای بازگرداندن این کودک به آغوش خانواده انجام داده است

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha