۳ تیر ۱۴۰۱،‏ ۱۵:۳۸
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 84800192
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

خطبه‌های نماز جمعه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- امامان جمعه شهرستانهای خراسان رضوی در خطبه‌های نماز جمعه امروز نسبت به لزوم نظارت و بازرسی بیشتر بر قیمت کالاها، اهمیت ولایت‌مداری قوای سه‌گانه در رفع مشکلات کشور و اقدام دولت و مجلس در طرح ساماندهی املاک و اجاره بها تاکید کردند.

گناباد- امام جمعه موقت گناباد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان گفت: ولایت‌مداری قوای سه‌گانه و حرکت آنها در مسیر تبعیت از منویات رهبر معظم انقلاب آینده خوبی را در خدمت به مردم و رفع مشکلات کشور ترسیم کرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت‌الاسلام رضا مدنی افزود: با وجود گرانی‌های سرسام‌آور که مشکلات زیادی برای مردم و جامعه ایجاد کرده است، وقتی مسوولان نظام ولایی در مسیر اهداف و تبعیت از فرمایش‌های ولایت فقیه گام بردارند، تنگناها به مرور زمان رفع می‌شود.

وی اظهار داشت: یکی از دلایل نابسامانی‌ها و مشکلات کشور در زمینه‌های مختلف اعم از فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در سالهای گذشته  فقدان درک صحیح برخی از مسوولان نسبت به تاکیدات مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب منش قرآنی داشته و برای پیاده‌سازی احکام و دستورات دینی و منطبق با موازین شرعی در جامعه تلاش می کند، مسوولانی که خلاف فرمایشات رهبری عمل می‌کند و یا با آن زاویه دارند، در حقیقت با قرآن زاویه پیدا کرده آمد.

حجت الاسلام مدنی گفت: این در حالی است که رییس جمهور و اعضای دولت سیزدهم سعی می‌کنند با همراهی با قوای مقننه و قضاییه برای خدمت به مردم و جامعه مطابق تاکیدات رهبر معظم انقلاب قدم بردارند.

تربت‌حیدریه- خطیب موقت جمعه تربت‌حیدریه گفت: کارنامه یک ساله دولت مبین تلاش دولت است، تا ضمن رفع مشکلات و تنگناهای اقتصادی داخلی، در عرصه بین‌الملل نیز با جهان و به خصوص همسایگان تعامل خوبی داشته باشیم..
حجت‌الاسلام محمد داوری در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان تربت‌حیدریه افزود: اما با توجه به گرانی‌های اخیر که صدای اعتراض مردم را بلند کرده، نشان می‌دهد دولت باید در زمینه بازرسی و نظارت بیشتر و دقیقتر عمل کند.
وی گفت: از سوی دیگر کارنامه درخشان دولت در سایر بخش‌ها نشان می‌دهد با وجودی که در زمینه اقتصادی کارهای خوب زیادی انجام داده، اما تلاشهایش به این بخش هنوز به ثمر ننشسته و لذا مردم باید با صبر و حوصله به دولت اجازه دهند در پیشبرد برنامه‌هایش ثابت قدم‌تراز گذاشته، به راه خود ادامه دهد.

حجت‌الاسلام داوری اظهار کرد: همچنین مردم نباید به مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود، بدون تحقیق و راستی‌آزمایی اعتماد کنند زیرا بسیاری از این مطالب از سوی دشمنان و معاندان نظام و تنها برای دلسرد کردن مردم و تلخ کردن کام مردم و دولت از موفقیت‌های به دست آمده در دیگر عرصه‌ها انعکاس می‌یابند.

سبزوار- امام جمعه سبزوار در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به اقدام مجلس و دولت در تصویب طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی گفت: مشاوران املاک و مالکان ملزم به رعایت اجاره بها هستند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مقیسه افزود: در این شرایط اقتصادی فعلی مستاجران در وضعیت سختی قرار دارند، لذا انتظار می‌رود مالکان و صاحبان منازل با مستاجران مدارا کنند تا خداوند نیز با آنها مدارا نماید.

وی اظهار داشت: بر مبنای طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، افزایش اجاره بها بیش از ۲۰ درصد در شهرهایی همچون سبزوار غیر قانونی است و بنگاهها و مشاوران املاک موظف به رعایت آن هستند، در غیر این صورت طی مراحلی پروانه فعالیت آنها لغو می‌شود.

امام جمعه سبزوار با اشاره به اینکه اصناف همواره حامی و پشتیبان انقلاب اسلامی هستند، گفت: مسایل مالیاتی پدیده آمده با صبر و استقامت بازاریان متدین و چاره‌اندیشی دولت برطرف خواهد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha