۳ تیر ۱۴۰۱،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 1178
کد خبر: 84800034
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امیر قطر امروز به قاهره می رود

تهران-ایرنا- امیر قطر عصر امروز جمعه از کشور آفریقایی "رواندا" وارد قاهره می شود تا با عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر دیدار و گفت و گو کند؛ سفری که به نظر می رسد، محور اصلی آن هماهنگی ها حول سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه در ماه آینده میلادی باشد.

رفت و آمدهای دیپلماتیک برخی کشورهای منطقه بویژه عربستان، امارات و ترکیه و برگزاری نشست هایی در شرم الشیخ مصر و نیز نشست هایی در اردن، طی هفته گذشته، عمدتا پیرامون سفر آتی رئیس جمهوری آمریکا به منطقه بوده است و پر سروصداترین آنها سفر دوره ای محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به کشورهای منطقه بود.

با اینحال ، پایگاه خبری قاهره ۲۴ با انتشار خبر سفر امیر قطر به مصر در روز جاری، نوشت: هدف از این سفر عادی سازی کامل روابط، امضای توافقنامه های اقتصادی و  جذب سرمایه گذاری  قطر در مصر به ویژه در زمینه انرژی است.

به گفته منبع رسانه ای مصری ، در این سفر مقامات دو کشور برای فعال سازی شورای تجاری مشترک مصر و قطر گفت وگو می کنند. این شورا متشکل از بازرگانانی خواهد بود که قرار است برای تقویت روابط اقتصادی و زمینه های مشترک همکاری، سرمایه گذاری و تجارت بین دو کشور فعال شوند.

 امیر قطر دیروز برای شرکت در بیست و ششمین نشست دو روزه سران کشورهای مشترک المنافع (۲۳ تا ۲۴ ژوئن) راهی جمهوری رواندا شده بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha