خواب و خیال گانتس : اگر از ما بخواهند برای عملیات نظامی در لبنان کمک می کنیم

تهران-ایرنا-بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب در اظهاراتی تهدید آمیز علیه لبنان گفت که اگر از ما درخواست اجرای عملیات در لبنان شود، به حزب الله آسیب‌های سنگینی وارد خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا از الجزیره، روزنامه عبری زبان معاریف این سخنان را به نقل از گانتس منتشر کرده  و روزنامه اسرائیلی هاآرتص نیز در گزارشی اعلام کرد که در صورت تشدید تنش نظامی در لبنان، ارتش اسرائیل با فرماندهی مرکزی آمریکا آماده همکاری است.

خردادماه نیز آوی کوخاوی رییس ستاد مشترک رژیم صهیونستی لبنان را به حمله نظامی تهدید کرد.

کوخاوی گفت: هزاران نقطه از جمله سامانه‌های موشکی لبنان را مشخص کردیم و در صورتی که جنگ رخ دهد، آنها را نابود خواهیم کرد.

تهدید وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در شرایطی است که روز یکشنبه ( ۱۵ خرداد)   یک کشتی اسرائیلی برای استخراج گاز طبیعی مایع وارد میدان گازی «کاریش» در آبهای سرزمینی لبنان شد و از خط ۲۹ عبور کرد و در ۵ کیلومتری خط ۲۳ در منطقه مورد مناقشه با لبنان قرار گرفت. ورود این کشتی با هشدار شدید بیروت مواجه شد.

رئیس‌جمهوری لبنان امروز گفت که هرگونه تحرکات رژیم صهیونیستی در منطقه مورد مناقشه یک اقدام خصمانه است.

«میشل عون» همچنین با نجیب میقاتی نخست وزیر در مورد ورود کشتی اسرائیلی «انرگان پاور» به منطقه دریایی مورد مناقشه گفت‌وگو کرد و از فرماندهی ارتش خواست که داده‌ها و اطلاعات دقیق و رسمی ارایه دهد.»

دفتر نخست وزیری موقت لبنان، هرگونه اکتشاف، حفاری یا استخراج توسط رژیم صهیونیستی در مناطق مورد مناقشه را یک اقدام تحریک آمیز و تجاوزکارانه عنوان کرد که صلح و امنیت بین المللی را به خطر می‌اندازد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha