سعیدی: کمیته المپیک برنامه‌ای برای تعویق انتخابات ندارد/ تاریخ دقیق بازی‌های آسیایی هنوز اعلام نشده است

تهران- ایرنا- دبیرکل کمیته ملی المپیک صراحتا اعلام کرد که این کمیته برنامه‌ای برای تعویق مجمع انتخاباتی نداشته و براساس چگونگی تعیین تکلیف فدراسیون‌ها و اعضای المپیکی، شرایط برگزاری مجمع را بررسی و تصمیمات لازم را اتخاد خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، طبق تبصره ۲ ماده ۴ اساسنامه کمیته ملی المپیک، ۲۹ فدراسیون المپیکی به اضافه ۶ نماینده ورزشکاران باید اعضای المپیکی مجمع کمیته ملی المپیک را تشکیل دهند. این درحالی است که در حال حاضر فدراسیون‌های فوتبال، دوچرخه‌سواری، ژیمناستیک، وزنه‌برداری و شمشیربازی در دوران سرپرستی به سر می‌برند. انتخابات فدراسیون سوارکاری از نظر وزارت ورزش قانونی نیست و دوره ریاست فدراسیون بدمینتون سوم مرداد به پایان می‌رسد.

فدراسیون جودو تعلیق است و حضور این فدراسیون در مجمع باید بررسی شود. اگرانتخابات فدراسیون بدمینتون برگزار نشود و جودو هم نتواند در مجمع حضور داشته باشد، در این صورت تعداد اعضای المپیکی مجمع ۲۷ عضو می‌شود که این تعداد نسبت به اعضای غیرالمپیکی(28 عضو) کمتر است و در این صورت مجمع وجاهت قانونی نخواهد داشت.

کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفت‌وگو با ایرنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط کنونی برخی فدراسیون‌های ورزشی، «آیا امکان تعویق مجدد انتخابات کمیته ملی المپیک وجود دارد یا خیر؟» گفت: کمیته ملی المپیک برنامه‌ای برای به تعویق انداختن انتخابات ندارد و ما طبق اساسنامه و براساس زمان مصوب، فرآیند برگزاری انتخابات کمیته ملی المپیک را آغاز کرده و روی برگزاری مجمع انتخاباتی متمرکز خواهیم شد.

وی در واکنش به این سوال که اگر تعداد اعضای المپیکی مجمع به حد نصاب نرسد تکلیف چه خواهد بود، افزود: تا قبل از برگزاری مجمع باید ببینیم فدراسیون‌ها و اعضای المپیکی به چه صورت تعیین‌ تکلیف خواهند شد و در آن شرایط بررسی‌ها انجام شده و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. با این حال اصل بر برگزاری انتخابات است.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درخصوص بازی‌های آسیایی و این که «آیا شورای المپیک آسیا برای تعیین تاریخ دقیق رقابت‌ها به نتیجه رسیده است یا خیر؟» نیز گفت: در سفری که حسین المسلم مدیرکل شورای المپیک آسیا به ایران داشت، اعلام کرد بازی‌های آسیایی اواخر سپتامبر سال 2023(شهریورماه/مهرماه 1402) به میزبانی شهر هانگژو چین برگزار خواهد شد اما هنوز هیچ ابلاغ کتبی در این خصوص به دست ما نرسیده و تاریخ دقیق برگزاری بازی‌ها اعلام نشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha