تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در کرمانشاه به چهار نفر افزایش یافت

کرمانشاه- ایرنا- رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: هم‌اکنون چهار بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز قبل یک نفر بیشتر است.

«مهدی محمدی» عصر چهارشنبه به ایرنا افزود: تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه هم اکنون یک نفر و با حال وخیم در ۲۴ ساعت گذشته همانند روزهای قبل صفر شده است.

وی با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته فوتی براثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ در استان نداشتیم، گفت: مجموع جان‌ باختگان کرونا از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون سه هزار و ۱۳۸ نفر است.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه، بابیان اینکه آمار روزانه بستری بیماران با علایم کرونا در استان در شبانه روز گذشته یک نفر بوده، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص بیمار کرونایی از مراکز درمانی استان نداشته‌ایم.

وی گفت: آمار شناسایی بیماران مثبت بستری در شبانه روز گذشته در استان یک نفر بوده و تعداد بیماران سرپایی نیز یک نفر بوده است.

۱۰ شهر کرمانشاه در نقشه کرونایی آبی شدند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ‌بندی جدید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ۲۷ خرداد ۱۰ شهرستان استان در وضعیت آبی و چهار شهرستان دیگر در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفتند.

محمدی افزود: براساس رنگ‌بندی جدید شهرستان‌ های کرمانشاه، ثلاث باباجانی، اسلام آبادغرب، سرپل‌ذهاب، جوانرود، صحنه، دالاهو، قصرشیرین و کنگاور در وضعیت آبی و شهرستان‌های گیلانغرب،  روانسر، سنقروکلیایی و صحنه در وضعیت زرد قرار گرفتند.

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم‌ پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ‌بندی قبلی (۲۰ خرداد) وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شهرستان‌ های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، سرپل‌ذهاب، جوانرود، صحنه، دالاهو، قصرشیرین، سنقروکلیایی و کنگاور در وضعیت آبی و شهرستان‌های پاوه، گیلانغرب، روانسر، ثلاث باباجانی و هرسین در وضعیت زرد قرار گرفتند.
به گزارش ایرنا، تاکنون بیش از ۸۰ درصد از مردم کرمانشاه در برابر ویروس کرونا واکسینه شده اند و ۸۰.۸ درصد جمعیت استان دوز اول و ۷۲ درصد آنها دوز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

در جامعه بالای ۱۲ سال استان کرمانشاه نیز میزان تزریق دوز اول ۹۴.۸ درصد و تزریق دوز دوم ۸۵.۷ درصد است،  همچنین تزریق دوز سوم در این رده سنی به بالای ۴۷ درصد رسیده که هنوز هم با نقطه مطلوب بسیار فاصله داریم.

میزان تزریق واکسن در رده های سنی پنج تا ۹ سال و ۹ تا ۱۲ سال در استان کم است و اکنون  ۲۱.۵ درصد از کودکان پنج تا ۹ سال و ۴۰.۶ درصد از کودکان ۹ تا ۱۲ ساله استان دوز اول واکسن را دریافت کرده اند.
تزریق واکسن هم اکنون در روستاها در خانه های بهداشت و در شهرها در سطح پایگاه های سلامت انجام می شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha