تولید محتوای الکترونیکی به تحقق عدالت آموزشی کمک می‌کند

تهران -ایرنا- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با بیان اینکه تولید محتوای الکترونیکی به تحقق عدالت آموزشی کمک می کند، گفت: تولید محتوا باید به دست دانش آموزان برسد و زمینه رشد و یادگیری آنان را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه ایرنا، محمد مهدی کاظمی امروز در مراسم اختتامیه جشنواره ملی تولیدات الکترونیک در اردوگاه شهید باهنر اظهار کرد: با برگزاری جشنواره‌ها، ارائه مطالب به دست مخاطبان می رسد، پیش از این مطالب در شبکه رشد به مخاطبان ارائه می‌شد که براین اساس محتواها در سایت بارگذاری شدند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش یادآورشد: کرونا نشان داد در این عرصه هم باید از ظرفیت و رویکرد مردمی سازی برای اشاعه محتوای الکترونیک استفاده شود، در این راستا نیازمند یاری‌ موسسات بیرونی و درونی هستیم.

کاظمی با بیان اینکه محتواهای الکترونیکی از نگاه معلمان قابل درک است، عنوان کرد: یکی از دیگر مباحث در تولید محتوای الکترونیکی توجه به عدالت آموزشی است که می‌تواند تا حدودی پاسخی برای کمبود معلم در برخی از مناطق باشد.

وی با تاکید براینکه تولید محتوای الکترونیک زمینه بحث عدالت آموزشی را بیشتر فراهم می‌کند، افزود: شبکه رشد و شاد می توانند بهترین تولیدات توسط بهترین معلمان و خبرگان عرصه این موضوع را انتشار دهند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآورشد: در دوران کرونا ثابت شد که تولیدات الکترونیک دیده می شود و اثربخش است، در این دوران معلمان تولیدات محتوای بسیاری ایجاد کردند که اهمیت این موضوع را دوچندان کرد.

کاظمی افزود: محتوای الکترونیک می تواند در راستای کیفیت بخشی آموزشی و تقویت فرآیند یاددهی و یادگیری کمک کند، بنابراین باید در این موضوع جهت دهنده باشیم و ضرورت دارد که از بستر آموزشی برای برخی از معلمان در این زمینه استفاده کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha