محور ساحلی نقاشه به سلخ در جزیره قشم تا هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد

قشم - ایرنا - رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان قشم اعلام کرد: محور ساحلی نقاشه به سلخ در این جزیره تا هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور ۱۴۰۱) به بهره‌برداری می‌رسد.

محمد دهقانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: محور ساحلی نقاشه به سلخ به طول حدود ۱۲ کیلومتر که در دهه ۶۰ به عنوان جاده پدافندی در جزیره قشم بازگشایی و زیرسازی شده بود با توجه به پیگیری های انجام شده توسط خیرین محلی و دهیاری روستای سلخ از سال گذشته احیا و مشکلات زیرسازی آن رفع شده است.

وی ادامه داد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هرمزگان نیز به رغم مشکلات اعتباری، نسبت به شروع اجرای تعهدات خود که اجرای آسفالت این محور بود در سه مرحله اقدام کرد که در مرحله سوم فقط انجام عملیات آسفالت آن به طول حدود ۲ کیلومتر باقی مانده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای قشم توضیح داد: در خصوص مشکل به وجود آمده در اثر سیل و پس زدگی آب دریا در اواخر سال گذشته نیز با توجه به پایان نیافتن عملیات، قرار بر این شد که خیران محلی با کمک دهیار و شورای سلخ نسبت به رفع این نقص که کمتر از ۵۰ متر بود با احداث دیوار اقدام و سپس جاده برای استفاده ترافیک عبوری باز کنند.

دهقانی اضافه کرد: پیگیری های لازم برای این موضوع انجام شده و همزمان با تکمیل مرحله سوم آسفالت، آب بردگی به وجود آمده نیز رفع و محور ساحلی نقاشه به سلخ در جزیره قشم تا هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور ۱۴۰۱) به بهره‌برداری می‌رسد.

دوم تا هشتم شهریور ماه سالروز انفجار دفتر نخست‌وزیری به‌ دست منافقان و شهادت مظلومانه شهیدان محمدعلی رجایی و محمدجواد باهنر رییس‌جمهوری و نخست‌وزیر در سال ۱۳۶۰ به‌ نام هفته دولت نام‌گذاری شده‌ است.

جزیره قشم دارای ۵۹۸ کیلومتر راه شامل ۵۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۸۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۵۲ کیلومتر راه فرعی درجه دو و ۲۲۶ کیلومتر راه روستایی است.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha