طرح پلاک گذاری موتورهای شارژی در کیش یک هفته تمدید شد

کیش - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی ویژه کیش گفت: طرح پلاک گذاری موتورهای شارژی در پی استقبال شهروندان به مدت یک هفته تمدید شد.

سرهنگ مهدی توانگر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه طی ۶ ماه گذشته از آغاز اجرای طرح پلاک گذاری تا کنون چهار هزار و ۸۰۰ دستگاه از این وسیله نقلیه پلاک دار شده اند اظهار داشت: بر اساس برنامه زمانبندی قرار بود این طرح امروز یکم تیر متوقف شود.

وی اضافه کرد: اما با توجه به استقبال شهروندان از طرح پلاک گذاری با هماهنگی فرماندهی انتظامی و سایر دستگاه های اجرایی این طرح به مدت یک هفته تمدید شده تا صاحبان موتورهای شارژی باقی مانده از امکان ساماندهی وسیلیه نقلیه خود بهره مند شوند.

سرهنگ توانگر با بیان اینکه هم اکنون تعداد مراجعان به مرکز پلاک گذاری به ۲ برابر میانگین رسیده است افزود: کارکنان شرکت عمران، آب و خدمات جزیره کیش در مرکز پلاک گذاری روزانه فرایند ساماندهی حدود ۶۰ دستگاه موتورهای شارژی را انجام می دهند.

وی افزود: طرح ساماندهی موتورهای شارژی در جزیره کیش در چند بخش از جمله پلاک گذاری، استفاده از کلاه ایمنی، اخذ بیمه نامه، گواهینامه، ایجاد پیست مخصوص موتورسواری برای گردشگران، خرید فرورش این دستگاه به همراه پلاک از ۱۷ آذر سال گذشته آغاز شده است.

رییس پلیس راهور فرماندهی انتظامی ویژه جزیره کیش اضافه کرد: تا کنون پلاک گذاری، استفاده از کلاه ایمنی، اخذ بیمه نامه و گواهینامه به عنوان مقدمه این طرح نهایی شده و بقیه مراحل مستلزم پلاک گذاری تمام موتور شارژی های فاقد پلاک است.

وی ملاک قانونمندی را داشتن پلاک و ثبت آن در سامانه مرکز شماره گذاری و رعایت قوانین رانندگی اعلام کرد و گفت: موتورهای شارژی بدون پلاک از اول تیر توقیف و به پارکینگ منتقل خواهند شد.

پیش از آغاز اجرای طرح ساماندهی تقریبا ۴۰ درصد از برخوردها در تصادفات جزیره کیش ناشی از موتورهای شارژی بود که ۲۰ درصد نقش اساسی در ایجاد سانحه رانندگی داشتند و با اجرای طرح ساماندهی موتورهای شارژی این رقم به ۳۰ درصد و تقریبا در ۱۵ درصد از تصادفات نقش اصلی را موتورهای شارژی دارند.

جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت از توابع شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان بوده در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha