استیضاح وزیر صمت اعتماد مردم به دولت و مجلس را سلب خواهد کرد

تهران - ایرنا - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی استیضاح وزیر صمت را سبب سلب اعتماد مردم به دولت و مجلس دانست و گفت: به جای استیضاح کمیسیون صنایع و معادن مجلس با برگزاری جلسات با وزیرچالش‌های این بخش را رصد کرده و فرصت دیگری به وزیر بدهد.

غلامرضا منتظری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره به جریان افتادن استیضاح سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: مجلس از دو بال قانونگذاری و نظارت برای حرکت خود استفاده می‌کند و از پرسش و تذکر برای نظارت بر  عملکرد کار مسئولان بهره می‌برد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: استیضاح شرایط خاص خودش را دارد و به نظرم با توجه به پیچیدگی وزارت صمت و مسوولیت‌هایی که این حوزه دارد باید به وزیر صمت فرصت داد. البته به معنای رها کردن این وزارتخانه نیست بلکه باید چالش های این بخش رصد شده و از وزیر درباره حل آن سوال شود و راهکارهای عملیاتی ارائه داد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا با بیان اینکه استیضاح زودهنگام وزیر سبب سلب اعتماد مردم به دولت و مجلس می‌شود، یاد آور شد: بهتر است به جای استیضاح، کمیسیون صنایع و معادن مجلس با برگزاری جلسات با وزیر و سایر مسوولان مرتبط چالش‌های این بخش را رصد کرده و فرصت دیگری به وزیر صمت بدهند. همچنین نشست‌های کارشناسی در وزارت صمت باید افزایش یافته و آقای فاطمی امین و مدیران و معاونان مربوطه برای عمل به تعهدات خود بیش از پیش تلاش کنند.

منتظری درباره اینکه آیا استیضاح وزیر سبب رفع مشکلاتی که در حوزه خودرو وجود دارد، خواهد شد، گفت: استیضاح‌ها تلنگری به افراد است که مسائل را جدی تری بگیرند. ولی و برای این موضوع بهتر است وزارت صمت برنامه تحولی خود را ارائه دهد و یکی  دغدغه‌های اصلی مردم صنعت خودرو است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در صنعت خودرو می‌توان به تولید ملی رسید، تصریرح کرد: بارها رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که به توانایی جوان‌ها اعتماد و تکیه کنید و جوانان را باور داشته باشیم. وقتی کشور در بسیاری از مسائل علمی پیشرفت کرده است، آیا توان ساخت خودرو ملی را ندارد.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، تعارض منافع را یکی از مشکلات حوزه خودرو دانست و افزود: اگر فرصت‌های منطقی رقابتی در حوزه خودرو ایجاد شود، می‌توان شاهد کاهش چالش‌های این بخش بود. چرا که هرجا رنگ و بوی انحصار داشته است، در آن بخش خلاقیت و نوآوری رخ نخواهد داد. به عبارتی شرکت‌های خودرو ساز نباید تصور کنند که انحصاری هستند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا با بیان اینکه در تولید ملی نیاز به ارتقاء کیفیت است، خاطرنشان کرد: خودرو ملی که بدون کیفیت باشد سبب از بین رفتن اعتماد و معطوف شدن نگاه‌ها به خارج از کشور خواهد شد. البته در این زمان نمی‌توان به سرعت به تولید ملی داخلی رسید. بلکه اگر خود و جوانان را باور کنیم، می‌توانیم به اهداف در نظر گرفته شده در این حوزه برسیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha