یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات «دامدار کارت» در استان سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: بیش از یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در راستای حمایت از تولید و طرح مردمی‌سازی یارانه در قالب دامدار کارت به وسیله بانک‌های عامل استان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدمحمدرضا هاشمی روز چهارشنبه در نشست پیگیری مشکلات حوزه کشاورزی و دامداری استان سمنان ابراز داشت: بیش از یکهزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به یکهزار و ۳۱۵ نفر از  دامداران و مرغداران دارای دامدارکارت در استان سمنان پرداخت شده است.
وی بیان کرد: همسو با سیاست های وزارت جهادکشاورزی و دولت، در اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها،از جامعه دامداران ایران،با صدور دامدارکارت برای تامین سرمایه در گردش واحدهای مرغداری و دامداری حمایت می شود.
استاندار سمنان خاطرنشان کرد: طرح دامدار کارت و اعطای تسهیلات ویژه دامداران و مرغداران در شعب بانک کشاورزی استان به صورت مستمر و شبانه روزی در حال بررسی و پرداخت است.
هاشمی اظهار داشت: «دامدارکارت» برای تسهیل‌گری امور دامداران ایجاد شده و صدور دامدار کارت از اقدامات مهم دولت سیزدهم برای حمایت از دامداران است.
استاندار سمنان یادآور شد: رفع دغدغه دامداران استان سمنان در زمینه‌های مختلف مانند تامین نهاده‌دامی،تامین و تقویت زیرساخت‌هایی مانند آب و راه عشایری با اهتمام ویژه با پیگیری در سطح ملی دنبال می‌شود.

تمامی دامداران دارای دام سبک، سنگین، طیور و آبزیان که به صورت سنتی و صنعتی فعالیت دارند، می‌توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی و ثبت نام، از مزایای دامدار کارت بهره‌مند شوند.

دامداران واجد شرایط همچنین می‌توانند با مراجعه به سامانه سیتا به آدرس cita.maj.ir نسبت به ثبت نام برای دریافت دامدار کارت اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha