با داوطلبان آزمون سراسری در صورت تخلف برخورد می‌شود

تهران - ایرنا - رییس شورای حفاظت آزمون سراسری گفت: اگر داوطلبی عضو شبکه‌ها و گروه‌های متقلب شده هرچه سریعتر خارج شود زیرا در صورت انجام تخلف برابر ماده پنج قانون رسیدگی به تخلفات آزمون سراسری مصوب سال ۱۳۸۴ با او برخورد می‌شود.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، محمد حسین حاجیلو روز سه شنبه در نشست هماهنگی نمایندگان تام‌الاختیار و مسئولان حفاظت آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ افزود: با همکاری شرکت های دانش بنیان دستگاه‌هایی برای شناسایی تمامی لوازم غیرمجاز و الکترونیک مانند گوشی موبایل، هندزفری، عینک یا ساعت هوشمند و نظایر آن تهیه و نحوه استفاده از آنها به تمام افراد حفاظت آموزش داده شده و با کمک این دستگاه‌ها  افراد متقلب شناسایی می‌شوند.

وی گفت: آموزش عوامل حفاظتی و اجرایی آزمون از مدتی قبل آغاز شده و رو به پایان است و تاکنون در ۱۰ منطقه روند آموزشی انجام شده و بیش از هزار نفر عوامل حفاظتی آموزش لازم را دیدند.

به گفته حاجیلو، این هزار نفر در قالب یک تیم هماهنگ درصدد حفظ امنیت آزمون هستند.

رییس شورای حفاظت آزمون سراسری به داوطلبان کنکور اظهار داشت: به شما وعده می‌دهیم که خدمتگزارانتان و عوامل حفاظتی در درون و بیرون از حوزه آزمون محیطی آرام و امن و رقابتی سالم را تأمین می‌کنند.

حاجیلو از تمامی عوامل اجرایی وزارت ارتباطات، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، نهادهای امنیتی، سپاه، نیروی انتظامی، دانشگاه‌ها، وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت به عنوان همراهان برگزاری آزمون سراسری در کشور یاد و قدردانی کرد. 

به گزارش ایرنا، رییس سازمان سنجش آموزش کشور روز گذشته(دوشنبه) گفت: آزمون سراسری سال جاری پس از دوسال و نیم در فضایی  با محدودیت های کمتر کرونایی برگزار می‌شود و در تلاش هستیم این آزمون را با هماهنگی نمایندگان تام‌الاختیار و عوامل اجرایی داخلی و خارج از حوزه‌های آزمون، در سلامت و شفافیت کامل در صبح روزهای ۸ تا ۱۱ تیرماه برگزار کنیم.

عبدالرسول پورعباس با بیان اینکه در دوره جدید مسئولیت در سازمان سنجش برای برگزاری آزمونی امن و آرام برای داوطلبان برنامه ریزی شده است اظهار داشت: در آزمون سال جاری در هر گروه آزمایشی ۲ تا چهار دفترچه سؤال و پاسخ‌نامه به داوطلبان داده می‌شود که این امر باعث آرامش بیشتر آنها، خطای دید کمتر و حفظ سلامت آزمون خواهد شد.

وی تصریح کرد: سازمان سنجش در آینده نزدیک جشنواره ملی سنجش را برگزار می‌کند و آن  از بهترین حوزه آزمون و بهترین افراد در برگزاری آزمون‌های مختلفی که سازمان سنجش مجری آنها است، تقدیر می‌شود. اگر داوطلبی مرتکب تقلب در کنکور شود طبق قانون ممکن است تا ۱۰ سال از شرکت در این آزمون منع قطعی شود.

امسال پنجاه و دومین کنکور است که در ایران برگزار می‌شود. ۱۱ آزمون قبل از انقلاب فرهنگی و ۴۱ آزمون بعد از انقلاب فرهنگی برگزار شده که این مسیر تجربه طولانی و قوی در کارنامه فعالیت سازمان ایجاد کرده است.

 یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب در آزمون سراسری با هم به رقابت می‌پردازند که نسبت به سال گذشته ۱۲۱ هزار و ۱۶۶ نفر معادل حدود ۱۰ درصد به شرکت‌کنندگان افزوده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha