مرکز مانیتورینگ منابع طبیعی کشور امسال راه‌اندازی می‌شود

همدان - ایرنا- معاون دفتر مهندسی و مطالعات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از ایجاد و راه اندازی مرکز مانیتورینگ برای پایش عرصه های منابع طبیعی کشور تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا «علی عمویی» روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی که با حضور استانهای همدان، مرکزی، زنجان و قزوین برگزار شد، گفت: با توجه به محدودیت اعتبار، نیرو و امکانات، نیازمند به بهره گیری از علوم روز برای حراست از منابع طبیعی هستیم در غیر اینصورت محافظت، حفظ، احیا و بهره برداری اصولی به نحو شایسته از همه عرصه ها امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه کارگاه آموزشی اطلاعات مکان، محور طرح ها و مانیتورینگ در کشور برگزار می شود بر ضرورت بارگذاری اطلاعات دقیق طرح ها با همکاری ادارات فنی و مهندسی در سامانه تاکید کرد. 

معاون دفتر مهندسی و مطالعات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اضافه کرد: رمز دیتا سرور سازمان منابع طبیعی امسال راه اندازی و همه سامانه های موجود در سازمان در این مرکز بارگذاری می شود.
 
عمویی از هوشمند سازی مانیتورینگ در بخش حریق خبر داد و خاطرنشان کرد: مکان محور بودن پروژه ها و آموزش در این زمینه بسیار مهم و کاربردی است.

وی تاکید کرد: باید با استفاده از علوم روز مهندسی و همچنین توجه به مطالعات، سرعت اجرای پروژه ها را بالا ببریم که در دستیابی به اهداف مدنظر و کاهش هزینه ها بسیار تاثیرگذار است.

معاون دفتر مهندسی و مطالعات سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور اظهار داشت: در مورد سیل، خاک شناسی و هواشناسی در دفتر مهندسی و مطالعات، پایش و بررسی لازم انجام و در مورد اقدامات بعدی اطلاع رسانی می شود.

عمویی ادامه داد: باید دوره آموزشی در زمینه فن آوری های نوین برای همه کارکنان و کاربران این فن آوریها برگزار شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha