همه بخش‌ها با اصلاح الگوی مصرف برق به عبور از پیک تابستان کمک کنند

تهران- ایرنا- نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: همه بخش‌های کشور با اصلاح الگوی مصرف به عبور از تابستان کمک کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، «پروین صالحی مبارکه» در حاشیه  بازدید از شرکت مدیریت شبکه برق کشور افزود: بر اساس اظهارات مقام‌های وزارت نیرو، ناترازی تولید و مصرف برق در کشور بیش از ۱۵ هزار مگاوات در ساعات اوج مصرف است و بر همین اساس همه بخش‌ها اعم از اداری، خانگی، صنعتی، کشاورزی و تجاری باید با اصلاح الگوی مصرف به صنعت برق برای عبور از فصل تابستان کمک کنند.

وی با مثبت ارزیابی‌کردن برنامه‌های امسال وزارت نیرو برای صنایع و کشاورزی خاطرنشان کرد: اینکه صنایع از برنامه خاموشی خود اطلاع داشته باشند و یا اینکه در ساعات غیر اوج بار و روزهای تعطیل، شیفت‌های کاری برقرار کنند، خوب است و به کاهش بار شبکه در ساعات اوج مصرف کمک می‌کند، اما باید مدیریت شود که کل بار خاموشی کشور به صنایع و کشاورزی و بخش مولد کشور تحمیل نشود.

صالحی ادامه داد: همچنین نیاز است سال‌های آینده با برنامه‌های جدی اصلاح الگوی مصرف و مقابله با بد مصرفی، برق کشور را بیشتر به بخش تولید تزریق کنیم.

وی مبارکه گفت: بر اساس مصوبات سازمان پدافند غیرعامل همه صنایع، مراکز و کارخانه‌های مهم و حیاتی به‌ویژه مواردی که نیاز ۲۴ ساعته به برق دارند، لازم است به مولدهای برق اضطراری مجهز شوند تا در شرایط خاص و بحرانی بتوانند برق موردنیاز خود را تأمین کنند.

این نماینده مجلس ابراز امیدواری کرد پیگیری این موضوع در دستور کار جدی دولت و این مراکز قرار گیرد تا در سال‌های آینده موضوع ناترازی برق به تولید کالا در کشور لطمه وارد نکند.

عضو فراکسیون بانوان مجلس افزود: خانواده‌ها با رعایت الگوی مصرف نقش بسزایی در کاهش مصرف برق دارند و توصیه ما به خانواده‌ها و مادران این است به‌ویژه در خصوص استفاده از لوازم سرمایشی و لوازم پرمصرف خانگی ملاحظات لازم را داشته باشند و استفاده از این وسایل را به زمان‌هایی که بار شبکه کمتر است، منتقل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha