۳۰ خرداد ۱۴۰۱، ۱۱:۳۷
کد خبر: 84794601
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

آشفتگی میدان مطهری و ضلع شرقی حرم مطهر زیبنده قم نیست

قم-ایرنا- رییس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای شهر قم با بیان اینکه وضعیت میدان مطهری و ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) زیبنده قم نیست، گفت: مجموعه مدیریت شهری قم باید بصورت دو پروژه اولویت‌دار نسبت به ساماندهی این دو طرح اقدام کند.

"محمدحسین دهناد" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به مشکلات برخی محلات مرکزی شهر، بیان کرد: سیما و منظر نازیبای شهری، ترافیک و آشفتگی از ویژگی‌های بارز پیرامون میدان مطهری و بست شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) است.

وی خاطرنشان کرد: آشفتگی اطراف میدان مطهری و بست شرقی حرم مطهر سبب ایجاد نگاه و تصور منفی در بین زائران و گردشگران ورودی به شهر قم می شود و تمام اقدامات گذشته را زیر سوال می برد.

دهناد با اشاره به برنامه های شهرداری قم جهت ساماندهی این دو محله هسته مرکزی شهر، اضافه کرد: هم اکنون این دو پروژه از حیث عمرانی جزو طرح های اولویت دار است و لازم است بصورت عملی وضعیت این پروژه ها ساماندهی شود.

رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر قم با بیان اینکه محصول این پروژه ها می تواند منبع مالی اجرای این طرح ها باشد، یادآور شد: مشکلات مالی و بودجه ای مانع اجرای این پروژه ها در شهر قم نیست و اجرای آنها برای سرمایه گذاران مقرون به صرفه است.

دهناد خاطرنشان کرد: میدان مطهری در طراحی های انجام شده بعنوان یک میدان پیشرفته شهری پیش بینی شده است؛ در بست شرقی حرم مطهر نیز پایانه اتوبوس و تاکسی رانی به همراه پارکینگ و فضای مطلوب اجتماعات شهری در نظر گرفته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: باید یک طرح تجاری واقع‌گرایانه در پیرامون ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) پیش بینی شود تا توقعات سرمایه گذاران برآورده شود.

وی اظهار داشت: در میدان مطهری نیز اتصال خیابان امام موسی صدر به خیابان امیرکبیر از طریق زیرگذر انجام خواهد گرفت و فضای میدان مطهری به یک معبر انسان محور و مدرن تبدیل خواهد شد.

دهناد در پایان عنوان کرد: طی سالهای گذشته مباحث زیادی در خصوص ساماندهی این دو طرح شهری قم انجام گرفته اما در مرحله عمل موفقیت چندانی نداشته و لازم است تا مجموعه مدیریت شهری قم بصورت عملی وارد فاز ساماندهی و طراحی این دو معضل کنونی شود.

آشفتگی میدان مطهری و ضلع شرقی حرم مطهر زیبنده قم نیست

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha