تحول در احراز هویت غیرحضوری با نوآوری پژوهشگران دانشگاه شریف

تهران- ایرنا- جمعی از پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف خدمات احراز هویت دیجیتال مبتنی بر به روزرسانی الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین طراحی و ارائه کردند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا، شرکت دانش‌بنیان کیاهوشان آریا از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با هدف گسترش خدمات مبتنی‌ بر هوش مصنوعی در تمامی جنبه‌های زندگی عموم مردم و بومی‌سازی دانش روز جهانی در داخل کشور ایجاد شده است تا از یک طرف سهولت استفاده از خدمات مالی و اجتماعی برای عموم مردم و در نتیجه فراهم کردن تجربه دلپذیر استفاده از خدمات هوشمند را برای آنها به ارمغان آورد و از طرف دیگر افزایش کارآیی، کاهش هزینه‌ها و در نتیجه سودآوری کسب‌وکارها را مهیا سازد.

یکی از خدماتی که این شرکت ارائه می‌دهد، «احراز هویت غیرحضوری (آنلاین) ویدا» است. این سرویس بومی‌سازی شده‌ دانش روز جهانی در داخل کشور و به صورت تمام‌ خودکار و آنلاین است که به‌عنوان یکی از کاربردهای آن می‌توان «بی نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کشور» را بیان کرد. با استفاده از این امکان، تمامی خدمات قوه قضاییه از جمله پیگیری دادخواست و وضعیت پرونده‌ها، درخواست گواهی عدم سوءپیشینه، درخواست صدور سند مالکیت و… را می‌توان به صورت اینترنتی و غیرحضوری انجام داد. این فرایند از طریق این لینک قابل انجام است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی شریف، از دیگر مشتریان سرویس احراز هویت دیجیتال، سیستم بانکی کشور، صرافی‌های رمز ارز، مراکز مرتبط با نیروی انتظامی، بازار سرمایه و کارگزاری‌های بورس و… هستند. این شرکت درحال‌حاضر به قوه قضاییه و سازمان فناوری اطلاعات ایران در حال خدمت رسانی است.

سرویس احراز هویت دیجیتال مبتنی ‌بر به روزرسانی الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین با در نظر گرفتن سه هدف اساسی دقت، امنیت و سرعت، طراحی و ارائه شده است؛ به طوری که توانسته تاکنون بالغ بر ۸ میلیون درخواست را در داخل کشور پاسخگو باشد.

 شرکت دانش‌بنیان کیاهوشان آریا از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با تکیه بر تجربه‌ بالای متخصصان هوش مصنوعی همراه با بکارگیری اندیشه‌های نوین در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال کشور به دنبال ایجاد تحول در هوشمندسازی تشخیص هویت کاربران است. این مجموعه کار خود را در ابتدای سال ۹۹ و با شیوع همه‌گیری ویروس کرونا با ایده‌محوری کاهش مراجعات حضوری و غیرحضوری (آنلاین کردن) احراز هویت افراد با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته هوش مصنوعی شروع کرد و در سال ۱۴۰۰ شرکت را به ثبت رساند و سپس دانش‌بنیان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha