توافق همکاری هلدینگ کشاورزی کوثر با شرکت‌های عمانی در زمینه پرورش آبزیان

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر از توافق این هلدینگ برای تولیدات شیلاتی، پرورش ماهیان کپور و خاویاری، انتقال دانش و فناوری، توسعه سرمایه گذاری، بازرگانی و بازاریابی با شرکت‌های عمانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدصادق واعظی» روز شنبه گفت: هلدینگ کشاورزی کوثر یکی از متنوع ترین هلدینگ های کشاورزی در ایران است که در حوزه های مختلف از جمله حوزه آبزی پروری فعالیت دارد به طوری که در استخرها و مزارع پرورش انواع آبزیان را داریم.

وی سابقه حضور این شرکت در بخش آبزی پروری را مربوط به هشت سال گذشته دانست و اظهار داشت: به دلیل حضور این شرکت طی سالهای اخیر در حوزه آبزی پروری، سهم زیادی در بازار این محصولات نداریم اما در حوزه طیور طی سالیان طولانی اقدامات خوبی توسط این شرکت صورت گرفته و سهم خوبی در بازار داریم.

وجود شورای عالی ویژه آبزیان در هلدینگ کشاورزی کوثر 
مشاور عالی مدیرعامل هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر نیز در بحث انتقال دانش آبزی پروری به عمان گفت: ایران در زمینه پرورش ماهیان کپور در سیستم بسته و تولید و تکثیر ماهیان خاویاری دانش و فناوری دارد که می تواند این دانش را به عمان منتقل کند.

«علی صفر ماکنعلی» افزود: شرکت های عمانی می توانند در هلدینگ کشاورزی کوثر در زمینه تخم چشم زده قزل آلا سرمایه گذاری کنند.

وی با اشاره به وجود شورای عالی ویژه آبزیان در سازمان اقتصادی کوثر اظهار داشت: بر اساس این توافق قرار شد که شرکت های عمانی نیازها و ترجیحات خود را مطرح کنند و پس از تصویب در شورای عالی ویژه آبزیان در هلدینگ کشاورزی کوثر، وارد فاز عملیاتی شود و در صورت مبادله توافق همکاری دو جانبه بین دو کشور وارد فاز حقوقی خواهیم شد.

ماکنعلی فرایند امضای توافقنامه دو جانبه بین دو کشور را حدود یک ماه دانست و افزود: بعد از امضای توافقنامه در ماه دوم وارد فاز اجرایی خواهیم شد. 

ایران آمادگی انتقال دانش و فناوری حوزه آبزی پروری به عمان را دارد 
مدیرعامل شرکت آبزی گستر کوثر نیز گفت: عمان می تواند شاه راه امنیت غذایی خاورمیانه باشد.

«مرتضی حنیفه زاده» اظهار داشت: انتقال فناوری و ایجاد چرخه دانش و تکنولوژی یکی از بهترین اقدامات بین دو کشور دوست می تواند باشد، بنابراین در این دو زمینه همکاری خواهیم داشت و آمادگی انتقال دانش را داریم.

به گزارش ایرنا، هلدینگ کشاورزی سازمان اقتصادی کوثر امروز(شنبه) میزبان مدیران شرکت های عمانی فعال در زمینه پرورش آبزیان، فعالیت های بازرگانی و بازاریابی بود به طوری که طرفین در زمینه های دانش و فناوری در زمینه پرورش ماهی کپور در سیستم بسته  و ماهیان خاویاری توافق کردند.

همچنین مقرر شد، شرکت های عمانی در هلدینگ کشاورزی کوثر سرمایه گذاری کنند و این سرمایه گذاری بیشتر در زمینه پرورش تخم ماهی چشم زده خواهد بود.

این توافق همکاری امروز بین «محمد صادق واعظی» مدیرعامل شرکت هلدینگ کشاورزی کوثر و «خلفان» مدیرعامل شرکت عمانی فعال در حوزه آبزیان و «سعید حریری» مدیرعامل شرکت عمانی فعال در حوزه بازرگانی آبزیان انجام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha