زمین صنعتی برای شرکت‌های دانش بنیان آذربایجان شرقی واگذار می‌شود

تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان‌شرقی گفت: این شرکت آماده واگذاری زمین صنعتی به شرکت‌های دانش بنیان استان در شهرک‌های صنعتی بعثت و اسکو در راستای تحقق شعار سال است.

سیدمرتضی نیرومند اسکویی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه این اقدام با حمایت های مشاور فناوری و نوآوری استاندار آذربایجان شرقی انجام می شود، افزود: با توجه به دستورالعمل بهره برداری از زمین اعیانی و تاسیسات شهرک ها و نواحی صنعتی، صنفی و فناوری در سال ۱۴۰۱ مشوق های در نظر گرفته شده برای شرکت های دانش بنیان جمعا تا سقف ۱۰ درصد در کل مبلغ زمین است.

وی با اشاره به مصوبه هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران درباره بسته حمایتی از واحدهای دانش بنیان و صنایع پیشرفته اظهار داشت: در حمایت از فعالیت های دانش بنیان و فناورانه برای اراضی با مساحت بیش از سه هزار مترمربع، ۱۰ درصد ارزش زمین به صورت نقدی و بقیه در اقساط ۴۸ ماهه با تنفس ۶ ماهه اخذ می شود.

نیرومند، ادامه داد: در پرداخت اقساط و با مساحت کمتر از سه هزار مترمربع نیز ۱۰ درصد ارزش زمین به صورت نقدی و بقیه در اقساط ۴۲ ماهه با تنفس ۶ ماهه در پرداخت اقساط در نظر گرفته شده است.

۳۲۵ شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند که یک هزار و ۶۵۱ نفر در آنها اشتغال دارند؛ گردش مالی این واحدها پارسال با ۴۸ درصد رشد نسبت به سال قبل از آن به بیش از ۳۶۲ میلیارد تومان رسید.

آذربایجان شرقی دارای ۵۶ شهرک و ناحیه صنعتی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha