سفیر ایران و وزیر ارتباطات عراق راه های گسترش روابط دو کشور را بررسی کردند

تهران - ایرنا - «محمد کاظم آل صادق»، سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و «شهاب احمد کاظم»، وزیر ارتباطات این کشور در نشستی زمینه های گسترش روابط و راه های همکاری تهران و بغداد را بررسی کردند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، در این دیدار دو طرف پیرامون همکاری های ایران و عراق در حوزه ارتباطات و مخابرات و راهکارهای توسعه این بخش ها، گفت و گو و تبادل نظر کردند. 

از جمله مباحث مهم مطرح شده در این دیدار ، تقویت همکاری های دو کشور در زمینه اجرای پروژه های مشترک مخابراتی، مبادله مشترک مرسولات پستی و چگونگی ارائه تسهیلات مورد نیاز به زائران ایرانی شرکت کننده در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی با هدف دسترسی بهتر به خدمات ارتباطاتی بود.


آل صادق سفیر کشورمان، همچنین در کارگاه تخصصی که با همت بانک مرکزی عراق در محل «دارالضیافه» هیات دولت این کشور با عنوان «تغییرات آب و هوایی، بیابان زدایی و امنیت ملی» برگزار شد، شرکت کرد.

در این کارگاه، رئیس بانک مرکزی، وزیر کشاورزی، دبیر هیات دولت، سرپرست وزارت محیط زیست و شماری از سایر مقام های این کشور، در باره آخرین وضعیت مشکلات آب و هوا (گرد و غبار)، راهکارهای موجود و پروژه های پیش بینی شده برای مقابله با این مشکلات، سخنرانی کردند. 

سفیر ایران در عراق نیز در این کارگاه گزارشی از همکاری های دو کشور در زمینه مبارزه با گرد و غبار، سفر در دستور کار  سرپرست وزارت محیط زیست برای شرکت در اجلاس ۲۱ تیرماه منطقه ای همکاری محیط زیست کشورهای همسایه جمهوری اسلامی ایران در تهران ارائه کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha