خیزش گردو خاک و کاهش کیفیت هوا طی سه روز آینده در برخی مناطق کشور

تهران - ایرنا - سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: از روز جمعه تا یکشنبه در مناطقی از شمال شرق، شرق، به ویژه در منطقه زابل ، جنوب شرق و دامنه های البرز شرقی و روز دوشنبه در اغلب نقاط کشور افزایش سرعت وزش باد رخ خواهد داد که در مناطق مستعد سبب خیزش گردو خاک و کاهش کیفیت هوا می شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا از سازمان هواشناسی کشور، پیش بینی کلی براساس نقشه های همدیدی و آینده نگری نشان می دهد که طی پنج روز آینده برای غالب نقاط کشور جوی پایدار پیش بینی می شود همچنین امروز در برخی نقاط استان خراسان شمالی ، ارتفاعات شمالی خراسان رضوی و ارتفاعات جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده ، رعد و  برق و وزش باد شدید خواهیم داشت.

روز شنبه در ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر رگبار پراکنده و در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان بارش پراکنده و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

روز دوشنبه با عبور موج تراز میانی جو از روی کشور دربرخی مناطق استان های واقع سواحل دریای خزر، اردبیل، شمال شرق، شرق، ارتفاعات البرز به ویژه در ساعات بعدازظهر رشد ابر، بارش پراکنده و احتمال رعدو برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

روز سه شنبه برای ارتفاعات البرز و بخش هایی از شمال شرق و جنوب شرق رگبار پراکنده و احتمال رعدو برق پیش بینی می شود.

شایان ذکر است امروز با توجه به افزایش سرعت باد در نوار مرزی غرب کشور نفوذ پدیده گرد و غبار برای استا های کرمانشاه ، ایلام، خوزستان دور از انتظار نمی باشد.

همچنین از روز جمعه تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج می باشد.

براساس این گزارش، وضعیت هوای تهران از روز جمعه تا سه شنبه صاف در بعضی ساعات دارای وزش باد و گاهی قسمتی ابری خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha