احتمال محرومیت پاری‌سن‌ژرمن از لیگ قهرمانان اروپا

تهران- ایرنا- به دنبال شکایت لالیگا از پاری سن ژرمن به دلیل نقض قوانین فیرپلی مالی، اتحادیه فوتبال اروپا بنا دارد حساب های مالی این باشگاه را بررسی کند و در صورت رعایت نشدن مقررات فیرپلی، یوفا، پاری‌سن‌ژرمن را از تمامی رقابت‌های اروپایی محروم می‌کند.

به گزارش روز پنچشنبه ایرنا، نشریه فرانسوی «اکیپ» در گزارشی مدعی شده که قرار است حساب های مالی این باشگاه متمول فرانسوی توسط یوفا مورد بررسی قرار گیرد و به این ترتیب یوفا به درخواست لالیگا در این هفته پاسخ مثبت داده است.

در روزهای اخیر، سازمان فوتبال اسپانیا یا لالیگا، از پاری‌سن‌ژرمن به دلیل نقض قوانین فیرپلی مالی شکایت کرده و از قرار معلوم یوفا هم قصد دارد در همین راستا حساب و کتاب های مالی باشگاه فرانسوی را بررسی کند.

باشگاهی که فصل ۲۱-۲۰۲۰ را با ضرر سنگین ۲۲۴ میلیون یورویی به پایان رسانده بود. اگر مشخص شود که مقررات فیرپلی مالی در این مدت توسط پاریس رعایت نشده، یوفا حتی می تواند پاری‌سن‌ژرمن را از تمامی رقابت‌های اروپایی محروم سازد.

لالیگا در این هفته با انتشار بیانیه ای اعلام کرده بود که از منچسترسیتی و ژرمن به دلیل نقض قوانین فیرپلی مالی به یوفا شکایت کرده است.

لالیگا به این باور است که این شیوه‌ باشگاه‌داری پاری‌سن‌ژرمن، اکوسیستم و ثبات در فوتبال را تغییر داده، به تمام باشگاه‌ها و لیگ‌های اروپایی آسیب می‌رسانند و تنها به تورم مصنوعی بازار کمک می‌کنند، زیرا این مبالغ در خود فوتبال تولید نمی‌شود و از منابع دیگر به حساب باشگاه پاریسی واریز می شود.

پاری سن ژرمن یکی از پرخرج ترین تیم های اروپا در فصول اخیر بوده و با توجه به مدت زمان نسبتا کمی که از اوج گرفتن آنها می گذرد، منبع اصلی هزینه های نجومی این باشگاه برای بسیاری از افراد ناشناخته است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha