وزیر ارتباطات :عزم رییس جمهور بر حل مشکلات ریشه ای استوار است

اصفهان - ایرنا - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه عزم دولت آیت الله رییسی بر حل مشکلات ریشه ای استوار است گفت: درست به همان گونه که دربحث کرونا توانستیم باوجود تحریم ها یکی از تولید کنندگان واکسن باشیم و تلفات این بیماری را به کمتراز انگشتان دست برسانیم سایر مشکلات را نیز حل خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، عیسی زارع پور روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان نایین افزود: فروش نفت ما جهش قابل ملاحظه ای داشته قراردادهای بزرگ در توسعه میادین گازی و نفتی با سرمایه گذاران بزرگ خارجی منعقد شده است.

وی ادامه داد: ۶ میلیون تن  از هموطنان ما که بیمه نبودند زیرپوشش بیمه درمانی قرارگرفتند .

زارع پور با اشاره به آغاز عملیات آزاد سازی سواحل ظرف مدت ۲۰ روز پس  از دستور ریاست جمهوری، گفت: وعده ساخت سه میلیون مسکن درسال که به فضل خدا محقق می‌شود، همان گونه که اکنون در طرح مسکن ملی  قریب به یک ونیم میلیون واحد مسکونی درمراحل مختلف ساخت است.

زارع پور افزود: در حوزه ارتباطات‌  در هشت ماه گذشته  حدود هزار و ۷۰۰روستا را به شبکه متصل کردیم، پروژه بزرگ فیبر نوری منازل  وکسب وکارهای راشروع کردیم که بیش از یک میلیون فیبر نوری درسراسر کشور برای تقویت شبکه راه اندازی شد.

وی ادامه داد: درحوزه فضایی بعد از ۱۱ سال بی مهری به این صنعت، اولین جلسه شورای عالی فضایی درحضور شخص رییس جمهور برگزارشد و کشور ما جزو ۱۰ کشوری است که هم خودش امکان تولید ماهواره وهم پرتابگر اختصاصی وایستگاه پرتاب ماهواره رادارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: یک ماه ونیم پیش برای اولین بار تصاویر باکیفیت وبادقت ماهواره نور منتشر شد وباعث افتخار ایرانیان شد.

وی با اشاره به وجود مشکل اساسی وریشه ای تورم که در پایان سال قبل نزدیک ۴۰ درصد بود گفت: اگر اصلاح اقتصادی ومردمی سازی یارانه هاصورت نمی‌گرفت ماحداقل ۳۶درصدتورم داشتیم واین سیر نزولی ادامه می یافت که با برنامه ریزی های دولت و با جلسات مکرر و برخورد با متخلفان این تورم وگرانی هابزودی متوقف خواهد شد.

وی یادآور شد: رییس جمهور تابه حال ۲۵ سفر استانی انجام داده اند برنامه دولت درسفرهای دور اول استانی به اتمام رساندن پروژه های نیمه کاره است.

زارع پور  افزود: بیمارستان افضلیان نایین پروژه ای است که اگر به آن توجه می‌شد باید ظرف مدت ۲سال به بهره برداری می‌رسید اما اکنون قریب به ۱۰ سال است که عملیات عمرانی آن طول کشیده است.

به گزارش ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که به عنوان نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور به شهرستان نایین سفر کرد در بدو ورود و پس از استقبال رسمی توسط امام جمعه، فرماندار و مسئولان محلی به گلستان شهدای نایین رفت و به مقام شهدا ادای احترام کرد.

عیسی زارع‌پور به همراه مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از حضور در آستان مقدس سید علی از ایستگاه "سی ان جی" و پروژه نیمه ساخت بیمارستان افضلیان بازدید و مشکلات در مسیر تکمیل این پروژه را بررسی کرد .

شهرستان نایین با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۱۴۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.

رییس جمهور و جمعی از اعضای هیات دولت، صبح روز پنجشنبه در بیست و پنجمین سفر استانی خود وارد اصفهان شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha