وزیر اقتصاد:تکمیل طرح های نیمه کاره مهمترین درخواست مسوولان خوانسار از دولت است

اصفهان - ایرنا - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: تکمیل طرح‌هایی که از سال‌های گذشته تاکنون بصورت نیمه کاره رها شده، بعنوان مهمترین خواسته مسوولان و مقام‌های محلی شهرستان خوانسار از دولت سیزدهم است.

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی روز پنجشنبه همزمان با سفر رییس جمهور به استان اصفهان در سفر به شهرستان خوانسار در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حامل سلام رییس جمهور به مردم خونگرم و ولایتمدار شهرستان خوانسار هستم، اظهار داشت: امروز جلسه بسیار خوبی با مسوولان و دست اندرکاران منطقه و نمایندگان اقشار و اصناف مختلف و فعالان اقتصادی در این شهرستان برگزار شد.

وی ادامه داد: درخواست های مسوولان منطقه ای بیشتر در مورد چند طرح عقب مانده ای بود که سال‌هاست بصورت نیمه کاره و خاتمه نیافته رها شده است.  

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: بنا شد که این طرح‌ها از جمله تونل، کمربندی شرقی خوانسار، حوزه آب و فاضلاب خوانسار و مساله ای که در مورد سد این منطقه وجود دارد، بعنوان مصوبات سفر استانی رییس جمهور پیگیری و انجام شود.

وی اضافه کرد: فعالان اقتصادی شهرستان هم پیشنهادهایی داشتند و در مسائلی اظهار نارضایتی می کردند که برخی از این موارد به دلیل اینکه تکلیف قانون است مذاکراتی با نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی انجام شد تا بتوانیم از طریق همکاری مشترک با کمیسیون اقتصادی و کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی آن بندهای قانونی را اصلاح کنیم.

خاندوزی خاطرنشان کرد: مواردی از جمله تسریع در ارائه تسهیلات بانکی را هم که در حوزه اختیارات بود انجام شد و بهره برداری صد در صدی از مسکن مهر خوانسار هم یک خبری خوشی برای مردم است.

وی بیان کرد: همچنین مواردی که اصناف بویژه صنعت عسل مطرح شد که بطور حتم پیگیری های لازم در این زمینه از طرف وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی انجام خواهد شد تا اصناف و فعالان اقتصادی در حوزه کسب و کارهای مرتبط با تولید عسل و در سایر کسب و کارها بتوانند امسال را با کمترین مشکل و حاشیه به پیش ببرند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ثمره این اقدامات افزایش رونق اقتصادی و البته پیشرفت بیشتر طرح های زیرساختی این منطقه خواهد بود.

وی افزود: خاتمه طرح تونل، مساله کنارگذر شرقی شهرستان و مسکن مهر و مساله فاضلاب که حدود ۵۰ درصد پیشرفت دارد اما سالهاست که معطل باقی مانده، از مهمترین طرح هایی بود که توسط که مقام های محلی مطرح شد که همه این موارد بطور همزمان در دستور کار و اولویت قرار دولت دارد و از طریق ساز و کارهای تخصیص بودجه که پس از سفر رییس جمهور انجام خواهد شد و بخشی هم که نیازمند اعتبارات بانکی است پیگیری خواهد شد و وزارت اقتصاد هم در این زمینه کمک خواهد کرد تا این طرح ها به ثمر برسد.

رییس جمهور و هیات همراه امروز صبح وارد اصفهان شدند.

خوانسار با حدود ۳۵ هزار نفر جمعیت در حدود ۱۵۰ کیلومتری شمال‌غرب شهر اصفهان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha