۲۵ خرداد ۱۴۰۱، ۱۵:۵۸
کد خبر: 84789772
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

برق ۱۵ اداره پرمصرف دیگر در تهران قطع شد

۲۵ خرداد ۱۴۰۱، ۱۵:۵۸
کد خبر: 84789772
برق ۱۵ اداره پرمصرف دیگر در تهران قطع شد

تهران- ایرنا- معاون فروش و خدمات مشترکان شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه، برق ۱۵ دستگاه اداری که مصوبه هیئت وزیران مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق را رعایت نکرده‌اند، قطع شد.

به گزارش ایرنا از روابط‌عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، «مسعود عزیزی» افزود: به دنبال اجرای مصوبه هیئت دولت مبنی بر تغییر ساعات کاری ادارات، مصرف برق کلان‌شهر تهران در ساعات اوج مصرف به میزان محسوسی کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: بررسی وضعیت شبکه برق پایتخت نشان‌دهنده آن است که از زمان آغاز اجرای این طرح، مصرف برق شهر تهران در ساعات اوج مصرف میان روز، کاهش قابل‌ملاحظه‌ای داشته است.

معاون فروش و خدمات مشترکان توزیع برق تهران بزرگ گفت: مصوبه هیئت دولت مبنی بر تغییر ساعات کاری ادارات  راهکاری مؤثر در کاهش بار شبکه برق در ساعات اوج بار است.

عزیزی ادامه داد: این کاهش مصرف به دلیل همکاری ارزنده دستگاه‌ها و نهادهای اداری بوده است و تداوم آن می‌تواند بخش زیادی از دغدغه تأمین برق در تابستان پیشرو را برطرف کند.

وی افزود: درعین‌حال برخی از ادارات شهر تهران نیز همکاری مناسبی دراین‌خصوص نداشته‌اند که پس از ارائه اخطار، نسبت به قطع برق آنان اقدام شده است.

این مقام مسئول  ادامه داد: شهر تهران با بیش از ۴ میلیون مشترک، به‌تنهایی بالغ بر ده درصد کل انرژی برق کشور را مصرف می‌کند.

عزیزی از همه مشترکان برق شهر تهران درخواست کرد باتوجه‌به افزایش روزافزون مصرف برق، با رعایت راهکارهای مدیریت انرژی و خودداری از استفاده از وسایل برقی پرمصرف در ساعات ۱۲ الی ۱۸ به تأمین برق پایتخت کمک کنند.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران همه دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی موظف‌اند در ساعات اداری حداقل ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته و در ساعات غیراداری به میزان ۶۰ درصد، مصرف برق خود را کاهش دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha